Ezzel a papírral keresik rommá magukat magyarok százezrei: brutálisan megérte megszerezniük
2023-ban az Európai Unió 25-34 éves lakosságának 43%-a rendelkezett felsőfokú végzettséggel, ehhez képest Magyarország ez az arány csupán 29%.
2023-ban az Európai Unió 25-34 éves lakosságának 43%-a rendelkezett felsőfokú végzettséggel, ehhez képest Magyarország ez az arány csupán 29%.
Egy friss, országos kutatás eredményei szerint a magyarok úgy vélik, akár már az óvodában el lehetne kezdeni a pénzügyi ismeretek átadását
A friss diplomások 78 százaléka már egyetemi tanulmányai alatt is dolgozott legalább a felsőfokú képzés egyes szakaszaiban.
Közeleg az egyetemi jelentkezések határideje, így idén is elkészült az egyetemi trendriport, amely segíti a tanulókat a döntésben.
A 2022-es adatok alapján jelentős területi különbségek vannak a keresetekben. A fővárosi átlag nettó havi 370 ezer Ft-tal szemben a községek átlaga csak 243 ezer Ft.
A magyarok közel 70 százaléka nincs teljes mértékben tisztában a képességeivel, ahogy a munkaerőpiac elvárásaival sem – derült ki a SkillX Technologies Zrt. felméréséből.
A községekben együttesen 15 százalék a diplomások aránya, de a magyar települések 40 százalékában 10 százaléknál kevesebb a diplomások aránya.
Az elmúlt hónapok gazdasági eseményei nehéz helyzetet teremtettek a háztartásokban is, úgy tűnik a magyarok többsége egyelőre nem a biztosításon spórol.
Egyfelől sokkal jobban el lehet helyezkedni a magasabb végzettséggel, másfelől a bérszínvonal is jóval magasabb.
40 százalékkal drágulhatnak meg a nyelvtanfolyamok, mert a tanároknak muszáj többet kérniük, ha meg akarnak élni a tanításból.
A külföldön tanuló magyar fiatalok lehetnek a megoldás az egyre növekvő szakértői munkaerőhiányra Magyarországon
Több mint tízezer jelentkezővel a gazdálkodási és menedzsment a legnépszerűbb szak a 2022-es felvételin. De mennyit lehet valójában keresni?
A legújabb kutatások szerint a pedagógusok számának csökkenése 10 éven belül már kézenfogható mértéket fog ölteni.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) arra számít, idén nem lesz nyelvvizsga-amnesztia.
A magyar dolgozók és munkakeresők negyede érzi egyre laposabbnak, üresnek és egyhangúnak a munkával töltött napjait, s véli úgy, hogy valahol máshol jobban tudná kamatoztatni a tehetségét.
Az Európai Unióban 2020-ban a 30-34 évesek 41%-a rendelkezett felsőfokú végzettséggel. Magyarországon sajnos ez a szám messze elmarad az európai átlagtól.
Durván megérte nekik.
Közben kiderült, hogy a felsőoktatásban tanuló magyarok leginkább saját vállalkozást indítanának a diploma megszerzése után.
Kár lenne erről lemondani.