Az előkészületeket megtették: visszatér a digitális tanrend őszi szünet után sok szülő szerint
A magyar családok ugyanannyira nyitottak a használt, mint az új laptopok vásárlására.
A magyar családok ugyanannyira nyitottak a használt, mint az új laptopok vásárlására.
Egyre több intézményben betegednek meg tanárok, diákok.
Az olcsóbb és drága modellek egyaránt népszerűek a tanévkezdés környékén.
Többféle eszköz is alkalmas lehet arra, hogy egy diák teljesítse az online feladatokat: telefonok, tabletek, PC-k és laptopok.
Régebben az iskolakezdés előtt elegendő volt betérni egy papírboltba, a digitális eszközök közt eligazodni sokkal nagyobb kihívás.
Hol tartunk most a digitális oktatással? Vajon mi marad meg, szűrődik le pozitívumként a magyar oktatási rendszerben? Radó Péter oktatáskutatót, oktatáspolitikai elemzőt kérdeztük.
A 14 év alatti fertőzöttek aránya 4 százalék a napi esetszámokban.
Mutatjuk a részleteket.
Felemás a rendszer.
Sikeresnek és eredményesnek értékelte a koronavírus-járvány miatt bevezetett digitális oktatást a köznevelési államtitkár. Maruzsa Zoltán elmondta, éppen ezért maradnak a "jól bevált" munkarendnél, így a nyári szünetig hátralévő időben folytatódik a digitális oktatás.
Nem helyi, globális kezdeményezés.
Mostantól ez is jogszerű.
Nincs is mit tenniük.
Segítsd a munkánkat, pár perc kitölteni a kérdőívet.
Lassan egy hónapja zajlik a magyar oktatás ún. tantermen kívüli, digitális munkarendben. Az első tapasztalatok vegyesek, az egyik legnegyobb probléma az eszközellátottság.
Minden alapot nélkülöz az a közösségi médiában terjedő rémhír, miszerint a kormány meghosszabbította a tanévet - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A minisztérium közleményében rögzítette: nem lesz hosszabb a tanév, nem módosul a tavaszi szünet időpontja sem.
"A közvélekedéssel ellentétben, a tanárok rengeteget dolgoznak, napi 10-12 órát is a gépeknél ülnek. Egyikünk sem gondolta előre, hogy a távtanítás ilyen megterhelő lesz" - számolt be a Pénzcentrumnak adott interjújában Gadóné Kézdy Edit, a Deák Téri Evangélikus Gimnázium igazgatónője. A szakember lapunknak elmondta ezen felül azt is,"hogy minden pedagógus számára óriási lehetőség, hogy a kényszer nyomása alatt újragondolja pedagógiai szerepeit." De mindezeken felül az intézményvezetővel beszélgettünk még a digitális számonkérés lehetőségeiről; az átállás nehézségeiről; és az eszközellátottságról is.
5 érdekes tanács a hatékonyabb távtanuláshoz.
A munka és a gyereknevelés összeegyeztetése még talán sosem volt olyan nehéz, mint a jelenlegi helyzetben. Még akkor is, amikor az is iskolás, óvodák és bölcsődék nyitva voltak és a vállalatoknak sem kellett ekkora zavarral szembenéznie, a nők 64 százaléka, a férfiaknak pedig 45 százaléka mondta egy korábbi felmérésben, hogy nehézségekbe ütköznek a családi élet és a munka összehangolása során.