Hiába mossák, ezért van annyi szuvas foga a magyaroknak? Nagyon sok múlik ezen az apróságon
Egyes országokban már hosszú évtizedek óta adagolnak fluoridot a csapvízhez, ezáltal jelentősen csökkent a fogszuvasodások előfordulása.
Egyes országokban már hosszú évtizedek óta adagolnak fluoridot a csapvízhez, ezáltal jelentősen csökkent a fogszuvasodások előfordulása.
Hazánkban az ivóvíz biztonságosan fogyasztható - közölte a Pénzcentrum nemrég megjelent cikkére reagálva az NNGYK. Mi az igazság?
A magyar településeknek mindössze 60 százalékán megfelelő a csapvíz minősége, több mint 1200 településen viszont kifogások merültek fel a vezetékes vízzel szemben.
Dömös, Pilismarót és Dobogókő településeken a hálózati ivóvíz közvetlen emberi fogyasztásra (ivásra, főzésre) jelenleg kizárólag forralást követően alkalmas.
Minden évben visszatérő probléma nyáron, hogy az otthon használt víz nyomása ingadozik, csökken vagy éppen időszakos vízhiány lép fel. Mi történik a vízzel?
Nem kell ahhoz ólomnak lennie a csapvízben, hogy az az egészségre ártalmas legyen.
Karbantartási munkálatok miatt kedden és szerdán átmeneti vízhiány, nyomáscsökkenés és vízminőség változás fordulhat elő Zalában.
A vízszűrők használata egyre népszerűbb világszerte, mivel sokan a csapvíz ízét és biztonságosságát kifogásolják, de biztos, hogy jók ezek a termékek?
Biciklik, autók, csapvíz és a nőnap - csak néhány kulcsszó azon témák közül, amelyeket ezen a héten a Pénzcentrum szerkesztősége feldolgozott.
A kutatók most egyszerű, de hatékony módszert fejlesztettek ki a mikro- és nanoplasztik részecskék csapvízből való eltávolítására
A Fonyódi Ásványvíz február elsejével ideiglenesen felfüggesztette a gyártási tevékenységét, de tájékoztatásuk szerint elkötelezettek, hogy a gyártás mihamarabb újraindulhasson.
A közelmúltban a Pénzcentrum több cikke is foglalkozott a hazai ivóvíz és az ivóvíz szolgáltatás minőségével.
Nincs forrás arra, hogy kicseréljék az elöregedett vízhálózatot - árat pedig a rezsicsökkentés miatt tilos emelni.
Legújabb adatok alapján 2022-ben az ország délkeleti részén több településen is a megengedettnél magasabb koncentrációban volt jelen szervetlen arzén az ivóvízben.
A magyar háztartások közvetve, de sokkszerűen fogják érzékelni azt, amit a rezsicsökkentés eltörlése a cégek számára hoz.
A nanoműanyagok összefüggésbe hozhatóak a rákkal, a termékenységi problémákkal és a születési rendellenességgel is. Elkerülni őket pedig lehetetlen.
Mostantól pár perc alatt kikalkulálhatjuk a vízlábnyomunkat, napi 7000 liter alatt már egész jók vagyunk.
A szolgáltatott víz minősége több településen azonban nem felelt meg maradéktalanul az ivóvízminőségi követelményeknek.
Jövő év elejétől kötelező PET-palack visszaváltás lép életbe Magyarországon, ami talán érdemben hozzájárulhat a természetet szennyező műanyag-hulladék csökkentéséhez.
Az idei évtől az új szabályozások értelmében még több, potenciális egészségkockázattal rendelkező paramétert vizsgál a népegészségügyi hatóság.