Az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek minősítette a kormány napelemes rendeletének egy részét.

Nincs forrás arra, hogy kicseréljék az elöregedett vízhálózatot - árat pedig a rezsicsökkentés miatt tilos emelni.
Még mindig nincs elég pénz az elöregedett, korszerűtleg ivóvízvezeték-hálózat felújítására, annak ellenére sem, hogy a cégeknek februártól megemelték a vízdíjat - erről a 24.hu ír. Mint beszámolnak róla, a kormány nem igazán szeretne hozzányúlni a lakossági vízdíjakhoz, annak ellenére sem, hogy ez lenne a fedezete a közműhálózat felújításának.
A magyarországi víziközműcégeknek csak a tavalyi évben 150 milliárdos pénzbeli segítségre volt szükségük ahhoz, hogy működőképességüket egyáltalán fent tudják tartani. Mivel a rezsicsökkentés miatt 2013-ban a kormány befagyasztotta a vízdíjakat is, a szolgáltatók árat utoljára 12 évvel ezelőtt emelhettek, azóta a lakosságnak egy forintot sem. Ez pedig oda vezetett, hogy a szolgáltatók nem tudtak fedezetet teremteni az azóta durván előregedett vízhálózat cseréjére.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


