Alig ér valamit a magyar bérrobbanás: papíron jól mutat, de most látszik, mennyire olcsók vagyunk
Hiába nőnek itthon a bérek, a magyar dolgozók órája még mindig alig ér valamit európai összevetésben.
Hiába nőnek itthon a bérek, a magyar dolgozók órája még mindig alig ér valamit európai összevetésben.
Mikor van a járulékok befizetési határideje 2025 évében? Ezt kell tudni a munkáltatót terhelő járulékok 2025 évi szabályairól, így alakulnak a munkavállalói járulékok 2025 során.
Ezekkel a pénzügyi kifejezésekkel bármikor találkozhatsz - vajon tudod, mit jelentenek? Válaszold meg a Pénzcentrum gazdasági kvízének kérdéseit és önts tiszta vizet a pohárba!
Mind a két nagy magyarországi hamburgerező gyorsétteremlánc, a McDonald's és a Burger King is sikeres üzleti évet zártak 2023-ban.
Még mindig a Rossmann fizeti a legtöbbet átlagosan az alkalmazottainak, ez derült ki a drogériák legfrissebb üzleti beszámolóiból.
Az Európai Unión belül messze nálunk emelkedett a legnagyobb mértékben a munkáltatók átlagos bérköltsége, a dolgozóknak mégsincs sok okuk az örömre.
A legfrissebb, elérhető EU-s adatok alapján Kelet-Európában átlagosan hosszabbak a munkahetek, mint Nyugat-Európában.
Tovább folyik a versengés a Magyarországon legnagyobb bolthálózattal rendelkező drogérialáncok - a dm, a Müller és a Rossmann - között. Most pedig feltűnt egy új vetélytárs is.
Hogyan tudják kigazdálkodni a növekvő terheket a cégek hazánkban és a kelet-európai “kistigris” Romániában?
Az egekbe szökött a magyar NBI-es focisták havi fizetése. Az UEFA adatai szerint a labdarúgóink átlagosan havi bruttó 2,9 millió forintért rúgják a bőrt.
Brutálisak a munkaerő árai közti különbségek az EU-n belül, és a tagországok közti szakadék látszólag évről-évre csak mélyül. Hazánkban és a keleti országokban a munkáltatónak töredékébe kerül a dolgozók egy munkaórája, az átváltva 10 366 forintos EU-s átlaghoz képest. Továbbra is Bulgária a sereghajtó, ahol egy átlagos munkaóra csupán 2 364 forintnak megfelelő euróval rövidíti meg a munkáltatókat. A magyarok pedig a korábbi évhez képest rontva, már a harmadik legolcsóbb munkaerőnek számítanak, a mindössze 3 600 forintnak megfelelő átlagos munkaóra költséggel.
Elég nagy a keret.
A kérvényt a területi járási hivatalokhoz kell benyújtani, ott bírálják el.
Rekordalacsony, mindeössze 2 943 forint volt a cégek egyetlen munkaórára eső bérköltsége Magyarországon 2018-ban. Ezzel az EU negyedik legolcsóbb országa voltunk, mögöttünk sorrendben már csak Litvánia, Románia és Bulgária tanyázott. A különbségek ráadásul bődületesen nagyok az Európai Unióban, az éllovasoknál egyetlen munkaóra bérköltsége ugyanis 4-5-ször magasabb, mint hazánkban.
Mintegy tízezer ember hiányzik az ágazatból.
Szépen csillog a bronzérem.
A bérek mellett a túlóraszám is emelkedett.