Sok 25 év alatti hiába várja az adómentes fizetését: így játszotta ki őket a munkaadójuk
2022. január 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a 25 év alatti munkavállalóknak, így ők februárban már magasabb összegű fizetést kaphattak.
2022. január 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a 25 év alatti munkavállalóknak, így ők februárban már magasabb összegű fizetést kaphattak.
Jövő év január 1-jétől a 25 év alatti munkavállalóknak nem kell személyi jövedelemadót fizetniük,
A pandémia óta elszabadultak az élelmiszerárak.
Itt vannak a Pénzcentrum friss felmérésének eredményei. Az orvosok, mérnökök, ügyvédek programozók a legelismertebbek, de a legfontosabb munkát a társadalom számára az orvosok, tanárok, ás ápolók végzik. A bankárok, ügyvédek, marketing szakemberek a legtúlfizetettebbek, miközben az ápolók, szociális munkások, tanárok bérezése a legigazságtalanabb...
Januárban ismét elkezdtek felkúszni az élelmiszerárak.
A korhoz kapcsolódó adókedvezmények nem ismeretlenek az elmúlt 10 évben kialakított jövedelemadó rendszerben, így nem ez az első alkalom, hogy a 25 év alattiak adókedvezményben részesülnek. 2018. december 31-ig a 25 év alatti munkavállalók foglalkoztatása esetén szociális hozzájárulási adó (szocho) kedvezményt kaptak a munkáltatók. Az SZJA-mentesség ugyanakkor ennél nagyobb léptékű támogatás lenne.
Hová vezet a folyamatos drágulás?
A kisgyermekes családok húzták a legrövidebbet novemberben.
A fiatalokra, családosokra kevésbé hat az infláció.
Ne hagyd magad átverni.
Az álláskeresők száma szeptemberben havi összevetésben 6,2 százalékkal csökkent, a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a szeptemberi zárónapon 323 400 álláskereső szerepelt, 21 300-zal kevesebb az augusztusinál.
Sok kicsi sokra megy.
Az álláskeresők száma a koronavírus-járvány megjelenése óta havi összevetésben júliusban csökkent először, 2,8 százalékkal, a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a júliusi zárónapon 365 800 álláskereső szerepelt, 10 500-zal kevesebb a júniusinál.
Elszállt a remény, hogy tovább csökkennek az árak...
Sok kicsi sokra megy.
Ismét a nyugdíjasok húzták a rövidebbet.
A járványhelyzet alatt aki csak tehette, otthonról dolgozott, ami sok cégnek, de még több munkavállalónak komoly kihívást jelentett. Nagyszabású kutatásba kezdtünk, hogy kiderüljön, mi volt a legnehezebb az elmúlt hetekben, és ami még ennél is fontosabb, hogy megtudjuk, mit várnak, mit várnak el a magyar munkavállalók ezentúl. Összesen 13 kérdés kapcsán mondták el olvasóink a véleményüket a munkajogtól, a biztonságon át egészen addig, hogy mi idegesítette őket a legjobban: a lusta kolléga, vagy a túlbuzgó főnök.
Megjöttek a hivatalos, magyar statisztikák.
A koronavírus átírta a várakozásokat.
Az elbocsátások a szektorok közül a szállodai szolgáltatást, éttermi, mozgó vendéglátást, a háztartási villamoskészülék-gyártását, a fémmegmunkálást, az egyéb információ-technológiai szolgáltatást, vagyonkezelést, a sportszer és felsőruházat gyártását, valamint a falemez-gyártást, az erdészeti, egyéb erdőgazdálkodási tevékenységet és az egyéb vendéglátás ágazatokat érintették, főként Budapesten, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.