A jövőben minden ruházati terméken egyértelműen fel kellene tüntetni, ha az állati eredetű anyagot tartalmaz. Az Európai Parlament (EP) elfogadta a tervezetet, már csak a tagállamokat képviselő Európai Bizottságnak (EB) kell rábólintania.
A nyírt állati szőrmét viszonylag olcsó ruházatban is fel szokták használni, ám a fogyasztóknak gyakran nehézséget okoz, hogy megkülönböztessék egymástól a valódi szőrmét és a jó minőségű műszőrmét - indokolja a döntését az EP. Az állati szőrre allergiásoknak ez rengeteg kellemetlenséget okoz. Ezért egyértelművé kell tenni a ruhaneműk címkéjén, ha a termék állati eredetű összetevőt tartalmaz. A címkére az "állati eredetű, nem textil alkotórész" szöveget kell ráírni.
Az EP azt kéri az Európai Bizottságtól, hogy 2013. szeptember 30-ig készítsen tanulmányt a veszélyes anyagokról, hogy fel lehessen mérni, van-e ok-okozati összefüggés az allergiás reakciók és a textiltermékekben található vegyi anyagok, például a színezőanyagok, biocidek vagy nanorészecskék között.
Jó ideig nem lehet még tudni, honnan származik a textil
Az Európai Parlament szerette volna kötelezővé tenni a harmadik országokból importált textiltermékek esetében az eredetcímkézést. A javaslat azonban megosztotta a tagállamokat, így az EU csúcsszerve, az Európai Tanács végül elutasította a javaslatot.
Abba viszont belement, hogy felkérjék az Európai Bizottságot, 2013. szeptember 30-ig készítsen megvalósíthatósági tanulmányt az eredetcímkézés bevezetéséről. Tény, hogy a biléta segítené a fogyasztókat abban, hogy pontos információhoz jussanak a textiltermékek származásáról és nyomon követhessék annak útját.
Az EB jelentésének azt is meg kell vizsgálnia, hogy mennyire lehetne összehangolni a textiltermékek kezelésére vonatkozó címkéket. Emellett az is rendre felmerül, hogy a testméretre vonatkozóan is egységesíteni kellene a jelöléseket. Az európai parlamenti képviselők szerint azt is meg kell vizsgálni, hogy az új technológiák - például a mikrocsipek vagy a rádiófrekvenciás azonosítás -helyettesíthetik-e a jövőben a hagyományos címkéket.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az EP-szavazást követően még a tagállamokat képviselő Európai Bizottságnak is rá kell bólintania az új szabályozásra. A jogszabály 20 nappal azt követően lép hatályba, hogy megjelenik az EU hivatalos lapjában. Az ágazat szereplőinek két és fél évük lesz arra, hogy eleget tegyenek az új címkézési követelményeknek.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.