Az EU új szabálytervezete nyomán elképzelhető, hogy óriási számú külföldi beteg érkezik hazánkba, ugyanis a tervek szerint az egészségügyi és fogászati ellátást az EU-n belül bármely tagországban igénybe vehetik majd az állampolgárok, és ezek után még vissza is igényelhetik a szolgáltatás díját az otthoni társadalombiztosítótól.
Természetesen csak a szükséges orvosi beavatkozások, fogászat esetén így például a tömés, vagy a gyökérkezelés költségeit lehetne visszaigényelni, kozmetikai, szépészeti kezeléseket nem érint a szabályozás.
A javaslatról várhatóan még másfél-két évig folyik majd a vita, és ezek után is egy évet kapnának még a tagországok annak törvényi beiktatására, így 2011 előtt nem valószínű annak életbe lépése.
A brit Times magazin külön foglalkozik a témával, ugyanis Nagy-Britanniában igen borsos összegekbe kerül a fogászati kezelés, különösen ha magánrendelőben végzik azt. Egy felmérés szerint a brit Országos Egészségügyi Szolgálat (NHS) beteginek fele hajlandó lenne más országba utazni, hogy orvosi kezelésben részesüljön, ha annak költségeit otthon visszaigényelheti.
Ez persze az utazással és szállással járó kiadásokat nem érintené, azonban az árakban rejlő különbségek miatt még így is megéri például hazánkba utazniuk a briteknek fogászati kezelésért.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Mivel a szigetországban meglehetősen kevés a NHS-nél dolgozó fogorvos, és magánpraxis indítása is igen költséges, az árak csillagászati magasak. Nem véletlen, hogy külön cégek jöttek már létre, melyek fogászati utakat szerveznek hazánkba. Ilyen például a Smile Savers Hungary.
Egy teljes fogbeültetés a briteknél közel 30 ezer fonttal (5,8 millió forint) többe kerül, mint itthon, így még ha nem is igényelhető vissza az összeg a törvény életbelépéséig, akkor is megéri hazánkba utazniuk az angoloknak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


