Egyre több élelmiszerszolgáltató folyamodik egy régi, jól bevélt módszerhez: kismértékben csökkentik a termékek mennyiségét, illetve méretét.
Nem kell feltétlenül a fogyasztók megtévesztésére gondolni, ha valahol drágább valami - de akár ez is lehet az oka. Egyes országokban például rosszabbul jártak a vásárlók az energiapiac felszabadításával, vagy sokan nem olyan mobiltelefon-előfizetési csomagot rendelnek meg, amely a szokásaikkal és a pénztárcájukkal összhangban lenne. A jobb összehasonlítást szolgálja az uniós "eredménytábla", amelyet a minap harangozott be Meglena Kuneva, az Európai Bizottság fogyasztóvédelemért felelős tagja - írja a Népszabadság.
Az első ilyen összehasonlításból kiderült: a legtöbb panaszt a hollandok, a legkevesebbet pedig a görögök teszik a szolgáltatásokra - ami persze nem feltétlenül jelenti azt, hogy Amszterdamban minden rosszabb, mint Athénban. A magyarok is többet nehezteltek az internetszolgáltatásokra, mint a vezetékes telefóniára.
Láthatóan vérszemet kapott Brüsszel a barangolási (roaming) díjak sikeres korlátok közé szorításától. Más területen is eredményekre törekszik, de "helyből" azért nem ugrik neki a piac olyan tapasztalt játékosainak, mint a France Télécom. Az azonnali törvényt! kiáltásnál vannak kifinomultabb eszközök is, például annak kivívása, hogy a fogyasztók jobb tájékoztatáshoz jussanak az árakról és a díjcsomagokról. Ezt az Európai Bizottság a fogyasztói hitelek vonatkozásában már konkrétan kezdeményezte is a napokban: az egész kontinensen ugyanannyi idő (két hét) alatt lehet majd elállni az üzlettől, ugyanakkora díjat kell fizetni, ha a vevő az ütemezéshez képest előbb fizet, és a hitelfeltételeket ugyanolyan mutatók szerint kell feltüntetni.
A fogyasztóvédelem klaszszikusan "civil" terület; most az európai ernyőszervezet, a BEUC elsőként állt az uniós összehasonlító eredménytábla ötlete mögé. Eddig inkább az olyan fogyasztóvédelmi magazinokban lehetett bízni Nyugat-Európában is, mint például a belga Test Achats vagy a francia UFC-Que Choisir. Az utóbbi indítványára kezdődött meg például a vizsgálat, amelynek eredményeként éppen tavaly "karácsonyi ajándékot" kaptak a francia fogyasztók a párizsi versenyhatóságtól. Összesen 37 millió euróra (9,3 milliárd forintra) bírságoltak meg nyolc nagy játékgyártót, illetve forgalmazót.
A szinte eurócentre egyeztetett árak kialakításában főleg a Carrefour hipermarketláncot marasztalták el. A lánc - a fejlemények fényében túlságosan is átlátszóan - hat éve azt ígérte vásárlóinak: ha olcsóbban megtalálják másutt ugyanazt a játékot, akkor a különbség tízszeresét fizeti meg nekik. A versenyhatóság úgy látta, hogy a jobbára Kínába kiszervezett gyártás ugyan egyre olcsóbbá vált, de az összejátszás miatt ez az árakban nem jelentkezhetett. A gyártók közül a Lego, a Chicco, a Hasbro, a Goliath és a MegaBrands, a forgalmazói oldalon pedig a Maxi Toys és a JouéClub kapott még bírságot.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.