Kétségkívül divat lett idénre virtuális, fizikailag nem létező ajándékokat venni a neten, melyekért valós pénzt is egyre többen hajlandóak áldozni. Az egyik legismertebb virtuális ajándékboltot a Facebook indította el februárban és eddig csaknem 25 millió dolláros forgalmat ért el - írja a Napi.
A Facebook esetében egy dollárért vehetünk egy pár virtuális cipőt, vagy éppen sört, ezen kis ikonokat pedig postázhatjuk bárkinek. Ezek az ajándékok végeredményben egyedibbek lehetnek, mint egy köszöntő képeslap, a küldő így kitűnhet a tömegből.
Ennél is nagyobb forgalmat bonyolított a közelmúltban a virtuális világok királya, a Second Life, melyben november első két hetében csaknem 3 millió digitális tárgyat adtak el. A legkelendőbbek a digitális ruhák, kiegészítők, sminkek és bútorok, igaz nem lehet tudni, hogy a gazdát cserélő virtuális tárgyakból mennyi volt ajándék.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.