Dörzsölhetik a tenyerüket a jogi szakértők az Egyesült Államokban, megszületett ugyanis a virtuális világok, nevezetesen a Second Life első pere, mely amellett, hogy rengeteg szakmai csemegét tartogat a hozzáértőknek, igencsak nagy piacot nyithat meg az ügyvédek előtt egy esetlegesen kedvező precedens értékű ítélet esetén.
Az Eros kontra Simon ügyben Linda Eros felperes a New York-i bíróságon beterjesztett keresetében azt állítja, hogy Thomas Simon virtuális tárgyakat, illetve azok programkódjait lopta el tőle, mellyel gyakorlatilag ellehetetlenítette a megélhetését.
A hölgy a Second Life-ban rengeteg valódi amerikai dollárra beváltható Linden dollárt keresett felnőtteket megcélzó egyedi termékeivel, melyek keresete szerint "minőségükkel és teljesítményükkel méltán szereztek hírnevet maguknak a Second Life-ban és az adott termékkategóriában a legkeresettebb termékek közé tartoznak".
Linda Eros állításai szerint designjait az alperes egyszerűen ellopta és utánzatait alacsonyabb áron árusította, mellyel a forgalom meredek csökkenését idézte elő.
Jogi szempontból a pikáns ügy egy szürke zónát érint, az USA tisztességes kereskedelemről szóló jogszabályaiban ugyanis egy szó sem esik a fizikailag nem megjelenő termékek vagy szolgáltatások szabályozásáról.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 719 484 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el, havi 142 416 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,78% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Szintén érdekes komponens lehet a tárgyaláson, hogy az alperes azzal védekezik, hogy Linda Eros illegálisan, engedély nélkül hatolt be virtuális otthonába, mellyel birtokháborítást követett el a bizonyítékok megszerzése érdekében. Amennyiben ezt az érvelést sikerül keresztülvinni, a bizonyítékokat nem fogadhatja el a bíróság, kérdéses persze, hogy mennyire minősül jogszabályellenesnek egy virtuális ingatlan esetében a birtokháborítás.
A kártérítési per minden bizonnyal csak egy az elsők közül, hiszen rengetegen igyekeznek a virtuális világban felhúzott vállalkozásaikból valós vagyont szerezni. Az ügyvédek előre dörzsölhetik a tenyerüket az új piac megnyílásával járó lehetőségek láttán...
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
-
Ipar Napjai és Automotive Hungary – Mindenki egy helyen (x)
Hazánk legnagyobb ipari eseménye vár minden szakembert: ipari innovációk, költséghatékony megoldások, üzleti lehetőségek, networking, KKV-kat segítő pályázatok.
Portfolio Gen Z Fest 2025


