Történelmi csúcs, hogy 2025 első negyedévében már alig érhető el újépítésű lakás 1 millió forint alatti négyzetméteráron Budapesten.

Megugrott a kiadó vendéglátóegységek száma Budapesten, de a harmadával több bérbe vehető étterem, cukrászda, kávézó és kocsma iránt ugyanolyan mértékben csökkent a kereslet, mint amennyivel a kínálat nőtt egy év alatt – számolt be a Világgazdaság.
Harmadával több a kiadó vendéglátóegység Budapesten, mint egy évvel korábban, ami a háború kitörése utáni időszakhoz vezethető vissza, de közrejátszik az is, hogy a bérleti díjak a jelentős kínálatbővülés ellenére sem csökkentek. Sőt, az elmúlt egy évben 10 százalékot nőtt.
A kiadó vendéglátóegységek a VI. és a VIII. kerületben szaporodtak meg igazán: Terézvárosban egy éve 19 kiadó ingatlan volt míg idén július végén már 46. Józsefvárosban se lett jobb a helyzet, ott ugyanis 2021-ben 14, most pedig már 21 ingatlan vár bérlőre.
Bérleti piacról érdemben Budapesten lehet beszélni, a vidéki ingatlanok vételára jóval alacsonyabb, ott a vállalkozásoknak megfizethetőbb és jobban megéri a saját tulajdonú ingatlan fenntartása
– mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője, aki arra is rámutatott, hogy a vidéki nagyvárosokban is hozzá lehet jutni akár 300-400 ezer forintos négyzetméteráron üzlethelyiséghez, de Budapesten ennek minimum a duplája az aktuális árfolyam.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az árak azonban még koránt sem tükrözik azt, hogy a kereslet időközben a harmadával esett vissza: 30 százalékkal kevesebb érdeklődőt regisztráltak az eladő és a kiadó üzlethelyiségek esetén egyaránt az egy évvel korábbihoz képest.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Az energiatárolás ideje eljött – Az Ön cége készen áll rá? (x)
Az energiatárolás ma már nem opció, hanem versenyelőny. A PV Napenergia szakértelemmel és jogosultsággal segít megvalósítani.
-
A zsalupiac, mint a nagyberuházások trendmutatója (x)
A nagyberuházásokon használt zsaluk forgalma jól mutatja a piaci trendeket. A Meva dunakeszi regionális logisztikai központja a nyugat-európai kivitelezőket is kiszolgálja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


