Megérzik a válságot a báli szezon rendezvényei is: csökkennek a belépők árai, kisebb a rendezvények költségvetése, és a szervezők kevesebb vendéget is várnak -írja a Napi Gazdaság.
A báli szezon legjobban várt társadalmi eseményének idén is az Operabál, amelynek ezúttal nem csak helyszíne, hanem rendezője is a magyar Állami Operaház. A szervezési költség a korábbi években mintegy 130 millió forint körül alakult, a bevétel pedig elérte a 160 milliót. Idén a kiadási költségvetés 120 millió forint, a bevételben ezt kell meghaladnunk - mondta a Napinak Maráczi Ákos, a rendezvény házigazdája, a korábbi bálok főszervezője.
Idén a belépőjegyek árát némileg csökkentették, illetve a jegyrendszert átalakították. A sétálójegyek nettó 70 ezer helyett most 60 ezer forintba kerülnek, ami tavaly 20 százalékos áfával 84 ezer, idén 25 százalékos áfával számolva 75 ezer forintot jelent. Idén újdonságként a sétálóvendégek jegyei is tartalmaznak némi étkezési lehetőséget.
A páholybérlet tavaly bruttó 312 ezer forintba került, most a vendégek három kategória közül választhatnak: bruttó 200, 250 vagy 325 ezer forintért. Az ár tartalmazza a páholyban saját felszolgálóval szervírozott, "négyfelvonásos" hideg vacsorát és a szabad italfogyasztást a térítésmentes italválasztékból.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


