A magyar kiskereskedelem várható jövőjéről készítettek felmérést a PricewaterhuoseCoopers üzleti tanácsadói és a Budapesti Corvinus Egyetem diákjai. A hipermarketek egyre jobban kiszorítják a kisebb üzleteket a növekvő árversennyel, a saját márkás termékekkel, továbbá magasabb szintű informatikai- és készletgazdálkodási rendszerek fejlesztésével - írja a Magyar Hírlap.
A felmérést végző cég vezető menedzsere elmondta, hogy a nemzetközi láncok további erősödése kiszorítja a piacról a kisebb hazai üzleteket. A hipermarketek - elsősorban a Tesco - kisebb egységek létesítését és sűrűbb üzlethálózat fejlesztését tervezi. Ennek az intézkedésnek a szupermarketek és a kisebb élelmiszerboltok egyaránt a veszteseivé válhatnak.
Az üzletek egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a saját márkás termékek forgalmazására, mivel az alacsonyabb árakat a vásárlók magasabb hűséggel jutalmazzák. A kisebb boltok az árversenybe akkor tudnak bekapcsolódni, ha olcsó - "nevesincs" - termékeket forgalmaznak, ami ugyanakkor a minőség romlását is jelentheti.
További versenyhátrány a kisebb üzletek részéről az informatikai- és készletgazdálkodási rendszerek hiánya. A vonalkódos pénztárgépek és a készletnyilvántartó összekapcsolása a segítené a felesleges készletek kiszűrését, növelné a beszerzések hatékonyságát és az áruk forgási sebességét. Az eddigi összesítések alapján az év első öt hónapjában 2400 milliárd forintot költöttek el az emberek a kiskereskedelmi üzletláncokban.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


