A Tesco-t is elárasztották gyér minőségű, leginkább citromra emlékeztető ízű sárgadinnyével. Az áruházlánc a brit üzletekben 1,99 fontért (600 forintért) kínálja darabját a savanyú gyümölcsnek. A Spanyolországból importált selejtes áru csak küllemében hasonlít a sárgadinnyére.
A szállítmány citromsav szintje kétszerese volt a normál értéknek, a PH-értéke pedig mindössze 4,5-ös, ami kettővel elmarad a normál értéktől. A vásárlókat megdöbbentette és csak nehezen vették tudomásul, hogy a készlet minősége alulmúlt minden korábbit. Ezeket a gyümölcsöket napi szinten vásárolják a fő szezonban a britek, de ilyen silány áruval még nem találkoztak.
Akik a csapnivaló készletből vásároltak és megkóstolták, azoknak rendkívül kellemetlen élményben lehetett részük. A máskor desszertnek is használt gyümölcs most sokak ízlelőbimbóit sokkolta. Az üzletlánc újabb szállítmányt rendelt a gyümölcsből, de sokkal szigorúbb minőségi követelményeket támasztottak. Az új készlettől azt várják, hogy segít lenyugtatni a kedélyeket és a visszahozza a csalódott vásárlók bizalmát.
A britek évente 125 millió font (37,5 milliárd forint) értékben vásárolnak dinnyét, ezért nem mindegy, hogy milyen módon kárpótolják a fanyar ízeket nem igazán kedvelő vásárlókat.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


