Az ötven legnagyobb árbevételű céget tartalmazó listán idén már csak 15 amerikai szerepelt, Európa azonban rákapcsolt, és már 24 vállalatot tudhat magáénak a legnagyobbak közül. A nyersanyagra alapozó vállalatok természetesen tavaly is nagyot szakítottak, és várhatóan idén sem lesz ebben változás - írja a Világgazdaság.
A toplista első helyezettje az USA legnagyobb kiskereskedelmi hálózata, a Wal-Mart, amelyik tavaly 251,9 milliárd dollárnyi árbevételt könyvelhetett el, közel 9 százalékkal magasabbat, mint 2006-ban.
Ha azonban az éves eredményt vizsgálnánk, már a legjobb 10-be sem kerülne be, hiszen a második helyett ExxonMobil adózott eredménye több mint háromszorosa a Wal-Marténak. Ezt leginkább a csúcsokat döntögető olajárnak köszönheti az olaj- és gázipari órás, és várhatóan idén is hasonló eredményekkel számolhat.

Az USA toplistáról való visszaszorulását a cége drasztikus forgalomcsökkenése, a konjunktúra lassulása és a gyenge dollár okozza. Míg 1973-ban a top 50-ben 40 amerikai cég szerepelt, a legjobb tízből pedig kilenc USA-ban volt bejegyezve, ez mostanra jelentősen lecsökkent.
A 2006/07-es felvásárlások szintén nagyban változtattak a rangsoron, egyes cégeket, mint például az AT&T 54-ről a 17. helyre felhozva.
Természetesen ezek az összehasonlítások helyenként torzíthatnak, ugyanis az ezek alapjául szolgáló éves jelentések különböző időszakra vonatkozhatnak, lévén az üzleti év nem mindig esik egybe a naptári évvel.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


