Szeptember elejétől a cégeknek mindössze két fizetési megbízást kell majd kitölteniük Romániában. Korábban az utalások száma a legjobb esetben is legalább 8-10 volt, de olykor elérte az ötvenet is - olvasható a Világgazdaságban.
Az elsőre majd az adók kerülnek sorra, a másodikra pedig a bérek után fizetendő társadalombiztosítási összegek. A változtatásokat fokozatosan vezetik majd be, így először az adósságmentes cégek élhetnek az egyszerűbb lehetőséggel, a többi cég pedig a jövő év elejétől.
Jelenleg a cégeknek Romániában a béralappal arányosan ötféle társadalombiztosítási illetéket kell fizetni: nyugdíjhozzájárulást (19,5%), egészségbiztosítást (6,7%), munkanélküli-hozzájárulást (2,25%), munkabaleseti hozzájárulást (0,4-3,6% között), valamint a szabadságok és a juttatások utáni illetékeket (0,85%).
A munkavállalóknak az adózás előtti béralappal arányosan nyugdíjbiztosítást (9,5%), egészségbiztosítást (6,5%), valamint munkanélküli-hozzájárulást (1%) kötelesek fizetni, de itt is a munkáltatónak kell teljesítenie az átutalást.
Augusztusig tehát minden hozzájárulást külön számlára kell teljesíteni, ezen kívül külön megbízást kell kitölteni a befizetendő nyereségadó, áfa, luxusadó, valamint illetékek esetében is.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A jövő év második felében várhatóan az adóbevallásokat interneten keresztül lehet majd beadni, jelenleg erre csak a Bukarestben és környékén bejegyzett vállalatoknak van erre lehetősége, illetve a 70 millió lejnél magasabb forgalmú vállalatoknak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


