Azért is praktikus ünnepi sütemény, mert előre megsüthetjük: a legjobb a 2-3 napos linzer állaga, amikor már megpuhult a lekvártól.

Jövőre már csak kerületenként néhány gyűjtőponton, egy évben néhány napon át lesz lehetőség a lakossági hulladék lerakására Budapesten, legalábbis, ha megvalósul a MOHU terve – tudta meg a Szabad Európa
Az újság több, egymástól független forrásból úgy értesült, hogy a MOHU 2025-től alapvetően átalakítaná a lomtalanítás rendszerét: a hulladékgyűjtés kerületenként csupán néhány gyűjtőponton zajlana, ahová a lakóknak saját maguknak kellene eljuttatniuk a kidobni kívánt lomot. A tervek szerint a MOHU előre értesítené az adott kerület lakóit, hogy egy meghatározott időszakban (valószínűleg egy hét) a kerület néhány kijelölt közterületén – jellemzően parkolókban – helyezkednének el a gyűjtőpontként működő kukásautók, amelyekbe a hulladékot a dolgozók bepakolják és elszállítják. Azoknak azonban, akik nem tudják megoldani a lomok, például egy törött lábú asztal vagy egy elnyűtt kanapé elszállítását, a jelek szerint a problémás tárgyak továbbra is a nyakukon maradnának – írja a lap.
Az ötlet azonban illetékesek szerint nem a legjobb, A Fővárosi Közterület-fenntartó egyik illetékese szerint nincs ok változtatni a már bevált gyakorlaton. „Az FKF-nek nem okozott gondot a lomtalanítás megszervezése és lebonyolítása, van hozzá elegendő kapacitásunk. A MOHU most arra hivatkozik, hogy az új rendszer olcsóbb lesz, amiben biztosan igazuk van, de azért lesz majd olcsóbb, mert az emberek nagy része egyszerűen nem fogja tudni elvinni a lomjait a gyűjtőpontokra, így sokkal kevesebb kukásautó és kukás kell majd a korábbiakhoz képest. Emellett – ebben szinte biztos vagyok – rengetegen fognak majd illegálisan megszabadulni a lomjaiktól, akár úgy, hogy leviszik a hozzájuk legközelebb eső park szélére” – mondta a lap forrása.
Friss! Reagált a lomtalanítás átalakításáról szóló hírekre a MOHU:
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hagyományos péksütemények kiváló minőségben, generációkon át (x)
Az Aranycipó Kft. vajas fonott kalácsa elnyerte a KMÉ-védjegyet, amely a kiváló minőség és a hagyományos péksütemények iránti elköteleződést tanúsítja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


