A Világbank jelentése és a nemzetközi hálózattal rendelkező ingatlanforgalmazó cégek segítségével annak jártunk utána így az olimpia idején, hogy mire készüljön fel az a bátor befektető, aki Kínában szeretne ingatlant vásárolni. Milyen jogi vonatkozása van az ügyleteknek, mekkora adók és illetékek terhelik a vásárlót, milyen kötelezettségei vannak a tulajdonosnak.
A tapasztalatlan vevő könnyen a kínai ingatlanokra vonatkozó törvények útvesztőjében találhatja magát, ezért érdemes a vásárlás előtt olyan szakértőkkel konzultálni, akik ismerik a helyi szokásokat és jártasak a törvényekben. Az internetes böngészés során számos egymásnak ellentmondó információval találkozhatunk és a források megbízhatósága nem minden esetben kétségtelen.
Kína egy óriási területű és népességű ország, ahol nem kevesebb, mint 89 egymillió fő feletti lakossággal rendelkező nagyváros található. A városi lakosság száma az elmúlt 30 évben megháromszorozódott, több ember él a kínai városokban, mint Európa teljes lakossága. Az óriási távolságok és az eltérő népsűrűség következtében az ország ingatlanpiaca rendkívül összetett és változatos képet mutat, az ingatlanpiacot 120 különböző övezetre lehet bontani. Az összehasonlításokat az ipar fejlettsége, a munkanélküliségi ráta, a vállalkozások és bankok száma, a közbiztonság, a közlekedés és az egyéb infrastruktúra állapota alapján osztályozzák.
Befektetési szempontból a Sanghaj és Peking mellett több nagyváros (Guangzhou, Shenzen) is kedvezőnek mutatkozik. Az ország déli és keleti tartományaiban a duzzadó városok és a sűrű beépítés következtében egyre kevesebb a szabad terület és ez a nagyobb szabad kapacitással rendelkező városok felé fordíthatja a befektetők figyelmét.
Az ingatlan vásárlásra lehetőségünk van közvetlenül a beruházótól, de meghatalmazhatunk egy helyi ügynökséget is az ügyintézés lebonyolításával. A vételárról történő megállapodást követően az előszerződés aláírásáig az ügynökségnél kell letétbe helyezni a foglalót, akik a hivatalos szervek előtti szerződés véglegesítést követően utalják azt tovább az eladónak. Az eljárásrend akár városonként is különbözhet, aláírás előtt ajánlatos a helyi konzulátussal ellenőriztetni a papírokat.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A vásárlónak a pénztárcájába kell nyúlni akkor is, amikor az ügylethez kapcsolódó egyéb költségeket egyenlíti ki. A 3 %-os illetékbélyeg mellett, 2 %-os kezelési költség, 1,5 %-os szerződéskötési díj valamint újraértékesítés esetén további 0,1 % illetékbélyeg szükséges. Jogi szempontból rendkívül összetett dolog a külföldiek adásvétele Kínában. Talán az összes jogszabályt és külön rendelkezést lehetetlen is összegyűjteni, de a legújabb ingatlanokra vonatkozó törvény még nehezebbé tette a külföldiek dolgát.
Kínában progresszív adózás van érvényben, a magánszemélyek jövedelemadója az összegtől függően 5-45 % között változik. A vállalkozásokat terhelő társasági adó 25 %-ra emelték, a korábban az országba települt cégek adókedvezményben részesülnek és egy adómentes időszakot követően is csak 15-20 %-os adót fizetnek. A magánszemélyek tőkejövedelmeinek és az ingatlaneladásból származó jövedelmeknek 20 %-os adóvonzata van, de a spekulánsok visszaszorítása érdekében a kétszeres haszon feletti eladások esetében 30-60 % is lehet az adó.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


