Egyre több passzív ház épül hazánkban, az ilyen ingatlanok iránti érdeklődést fellendítheti, hogy a jövőben állami támogatást is lehet igényelni az építkezéshez. Szakértők szerint hosszú távon az alacsony fenntartási is üzemeltetési költségeken keresztül sokszorosan megtérül a drágább kivitelezés - írja a Napi Gazdaság.
Az építési költségeket növeli, hogy több hőszigetelő anyagot kell felhasználni, első osztályú nyílászárókat kell beépíteni, valamint hővisszanyerő szellőző-berendezést kell telepíteni, ami a hagyományos fűtésrendszert váltja ki. A passzív ház energiaszükséglete tizede a hagyományos épületeknek, a vastag szigetelésnek és a tömör szerkezetnek köszönhetően ritkábban fordulnak elő meghibásodások és teljesen kizárt a penészesedés.
Az építési költségek 20-30 %-kal magasabbak, de az épület értékállósága magas és az alacsony energiaszükségletnek köszönhetően hosszú távon megtérül a többlet befektetés. Az ilyen épületek magasabb komfortérzetet és egészségesebb életteret nyújtanak a benne élőknek.
Az állami támogatás rendszerének kidolgozása folyamatban van, május végére várják a kész rendeletet. Az állam a kiotói egyezményben vállalt kibocsátás csökkentésből származó pénzeket kívánja a korszerű technológiával épülő házak támogatására fordítani.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


