Hazánkban számos ingatlan esetében fordul elő, hogy az értékesített, vagy bérbeadott alapterület eltérő a tényleges mérettől. A régi épületek kivitelezése során a pontatlan információáramlás, vagy a hiányos rajzok következtében az épület nem a terveken szereplő méretben készült el - írja a Napi Gazdaság.
A lézeres felméréssel történő területszámítás segítségével pontosan megállapítható a tényleges méret és ebből kifolyólag a pontos vételár, a bérleti díj, vagy az üzemeltetési- és a közös költségek. A lakások esetében ritkábban, az irodák bérbeadásakor viszont gyakran előfordul, hogy a bérlő - miközben nem is tud róla - többet fizet a kelleténél.
Új építésű ingatlanoknál a szerződés tartalmazza a hibahatár mértékét, az ettől nagyobb mértékű eltérés esetén a felek elszámolnak egymással. Ha valaki nem talál közös nevezőt a másik féllel, akkor célszerű nyilatkoztatni az ingatlan alapterületéről, és ha a lézeres felmérés más eredményt hoz, akkor a bérlő,vagy vevő rendelkezik jogalappal az igényei érvényesítésére.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


