A prevenciós videók nem részletezik, hogy mi a függőség és hogyan alakul ki, viszont a megtekintésük kötelező lesz.

Csak a szegedi iskolák fafűtése több százmillió forintba kerülne - derült ki egy számításból. Ráadásul a szakemberek szerint idén szinte biztosan nem lehetne beszerelni a kazánokat.
Korábban a Pénzcentrum is megírta, hogy a Belügyminisztérium levélben szólította fel az iskolákat, mérjék fel a gázról a fatüzelésre való átállás lehetőségét. Most a szeged.hu szakértőkkel kiszámolta, mennyibe kerülne fával kifűteni a városi iskolákat. A lapnak nyilatkozó szakemberek kapkodásnak minősítették az intézkedést, nem lehet rövid idő alatt átállni fafűtésre. A beszállítók például csak 8 hónapos határidőre tudnának berendezéseket szállítani.
Szegeden minimum 1385 négyzetméternyi iskolát kellene befűteni, de a városban működik 9900 négyzetméteres intézmény is. Ráadásul az osztálytermek mérete változó, jellemzően 20–25 négyzetméteresek, és Magyarországon sok a két világháború között épült iskola, a sokszor rosszul szigetelt nyílászárókkal ellátott termek belmagassága elérheti a 3,6 métert. A szakértők nem mentek bele találgatásokba, de általánosságban elmondták, hogy egy 70 kilowattos kazán ára jelenleg 2,5–3 millió forint, a 150 és 500 kilowatt közötti teljesítményűeket 5 és 10 millió forint közötti áron lehet beszerezni.
Szeged oktatási intézményeinek minimális kifűtéséhez havi 10 ezer tonna fára is szükség lehet, a tűzifa a felvásárlások miatt már hónapok óta hiánycikknek számít, mázsája a városban 8-9 ezer forint. Így a városban csak a tűzifa legalább 480–500 millió forintba kerülhet, de ez az összeg elérheti akár a 800 millió forintot is - és akkor csak az iskolák álltak át fafűtésre.
Felmérést készít a Pénzcentrum!
A nyári szünet közepén tartunk, sokan azonban már most készülnek az iskolakezdésre. Az elmúlt időszakban a pedagógushiány határozta meg az oktatásról szóló híreket, ami szintén aggodalommal töltheti el a szülőket. A Pénzcentrum kutatása alkalmat ad arra, hogy kiderüljön, hogyan készülnek a magyarok az iskolakezdésre, mennyit költenek rá, mit gondolnak az iskolai digitalizációról, mi a véleményük az oktatás és az iskolai étkeztetés minőségéről, hogy állnak a 9 órai iskolakezdés kérdéséhez.

Nyári szünet 2025: mikor kezdődik és meddig tart a nyári szünet? Itt az összes iskolai szünet dátuma
Mikor lesz az utolsó tanítási nap? Mikor kezdődik a nyári szünet 2025-ben? Mikor van a nyári napforduló? Mikor lesz a következő hosszú hétvége? Mutatjuk a...
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
A SPAR Magyarország a kiemelkedő minőség elkötelezettje (x)
A SPAR Magyarország 6 terméke már viseli a KMÉ-védjegyet, amely a minőség és a fogyasztói bizalom garanciája az élelmiszerpiacon.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


