Kiterjesztik az oktatásban a honvédelmi nevelést, továbbá a kormány védelmi ipari képzésfejlesztési szakstratégiát is elfogadott, és meg akarja újítani a tisztképzést.
Megjelent Magyarország nagy oktatási grafikonja, melyben interaktív módón lehet kikutatni, hogy a különböző évtizedekben, mekkora arányú volt a nők és férfiak legmagasabb iskolai végzettsége.
A most megjelent KSH-kiadvány és a hozzá tartozó grafikonon az iskolázottság 1920-2016 közötti alakulását lehet nyomonkövetni. A kiadványból kiderül például, hogy az iskolázottságban a rendszerváltozás utáni időszak hozta a legnagyobb változást:
További érdekesség, hogy még 1970 mind az érettségizők, mind pedig a diplomások (itt toronymagasan) körében jóval nagyobb volt a férfiak aránya, a különbség az 1980-as évektől egyre inkább olvadni kezdett. Olyannyira, hogy először 1980-ban haladta meg az érettségiző nők aránya a férfiakét. Ez a tendencia pedig tovább folytatódott, így a 2000-es években például már a felsőoktatási végzettségben is simán előzték a nők a férfiakat. Akit még többet szeretne tudni, hogyan alakultak az elmúlt száz év oktatási statisztikái, az a lenti interaktív grafikon szemezgethet.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.