Nagyjából 1800 milliárdnyi kamatkötelezettsége lesz jövőre az államnak csak a Prémium Magyar Állampapírok kapcsán, és nagy kérdés, mit kezd a lakosság a keletkező jövedelméve.
Szinte teljes titokban szünteti be magyarországi tevékenységét az ING Alapkezelő, amely 2010-ben még 1200 milliárd forintos kezelt vagyonával a harmadik legnagyobb vagyonkezelő volt hazánkban. A külföldi tulajdonos döntése értelmében 2014. június végét követően megszűnik az alapkezelő, információink szerint a feladatokat a biztosító és az ING külföldi vagyonkezelői veszik át. A döntés mögött elsősorban a kedvezőtlen iparági és a bizonytalan jogi környezet áll, többek között a 300 millió forint körüli bankadó. Az esemény nem jár nagyobb hatással az ügyfelekre, egyszerűen arról van szó, hogy más formában kívánja a csoport hazánkban ellátni a vagyonkezelést. A hírek szerint az átalakítás az ING Group globális szerkezetátalakításától teljesen függetlenül zajlik le.
Az ING-től kapott információk alapján az alapkezelő a tevékenységét 2014. július 1-jével szünteti meg, a vagyonkezelés egy részét az ING Biztosító látja majd el, míg a másik részét az ING IM más egységei végzik el. Piaci pletykák szerint a vagyonkezelési feladatok Hollandia és Románia között oszlanak meg a jövőben. A meglévő kollégák közel fele az ING Biztosító új "Befektetési osztályára" kerül át, míg a többség számára külön "Mobility" programot hoznak létre, hogy megoldást találjanak a cég bezárására.
A befektetési alapokat a törvényi kötelezettség miatt megszüntetik, a portfólió-kezelés alatt álló vagyon átadása folyamatosan történik meg. Az előzetes számítások szerint a vagyonkezelés átadása körülbelül egy hónapig tart majd, minden szükséges információ elérhető lesz az alapkezelő honlapján. A biztosítónál annyi változást láttak az ügyfelek, hogy bizonyos eszközalapok megszűntek, amelyek helyett újak indultak, nagyon hasonló befektetési céllal. A változás extra költséggel nem járt az ügyfelek számára, sőt díjmentes váltási lehetőséget biztosítottak azoknak is, akik más befektetési stratégiájú eszközalapot választottak.
A magánpénztárukat a Horizontba olvasztják be, míg az önkéntes ágat az Aranykorba. A vagyonkezelésről ezen a téren teljesen lemondanak (100 milliárd forint körüli összegről beszélünk), úgy hallottuk egy pénztári forrástól, hogy az ING nem akarta a vagyonkezelést megtartani a beolvasztás után sem. A stratégiai fókusz ezt követően a biztosítás lesz, itt még 400 milliárd forint körüli vagyon lehet, amelynek a kezelését az ING Csoport oldja majd meg házon belül. Röviden összefoglalva annyi történik, hogy a portfóliót kitisztítják a főtevékenységre fókuszálva és a vagyonkezeléshez nem tartanak fent külön magyar alapkezelőt, hanem más módon oldják meg a szolgáltatás elvégzését.
Küszöbön a totális nyugdíjkáosz: nincs tovább, végre kell hajtani a krízis-protokollt Magyarországon
Ha Magyarországon sokáig halogatjuk a reformot, az egyébként is fejnehéz állami nyugdíjrendszer finanszírozása egyre súlyosabb terhet fog jelenteni.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.