13 °C Budapest
Közelkép kis kéz a gyermek baba kezét tartja az anya kezét, Egy újszülött tartja az anya, apa ujját, Szerelem és kapcsolat a csecsemővel, Gondoskodás és támogatás, Álmodozás és védelem.

Kisbabások, figyelem! Megérkezett a Babakötvényhez járó állami támogatás a családokhoz

2025. március 24. 18:20

Mintegy 2 milliárd 241 millió forint állami támogatást írt jóvá a 2024. évi befizetések után a Start-értékpapírszámlákra a Magyar Államkincstár. A jóváírásokat március 21-én, pénteki napon indította a Kincstár a több mint 220 ezer számlára. A Kincstári Start-értékpapírszámlára kizárólag Babakötvény vásárolható, a konstrukció továbbra is az egyik legkedvezőbb, kockázatmentes befektetési lehetőség a családok számára a gyermekekről való gondoskodáshoz.

A Babakötvény a gyermekeknek szánt legkedvezőbb megtakarítási forma Magyarországon, mintegy 410 ezer gyermek rendelkezik ilyennel. Az ebben az állampapírban lévő megtakarítások együttes összege  közel 450 milliárd forintot tesz ki. A Kincstár februárban rekordösszegű, mintegy 32 milliárd forint kamatot írt jóvá a gyermekek Start-számláján, amely kiegészülve a most kifizetett állami támogatásokkal a megtakarítások további gyarapodását jelenti a magyar családok számára.

Születésekor az állam 42 500 Ft életkezdési támogatást biztosít minden magyar gyermek részére egy letéti számlán, ahol ez az összeg az infláció mértékével kamatozik. Ahhoz, hogy ebből akár milliós nagyságrendű megtakarítása legyen a gyermeknek, Start-számlát kell nyitni a Kincstárnál. Ez egyszerűen megnyitható akár online is és erre kerül át az életkezdési támogatás összege.

A díjmentes kincstári Start-számla a gyermek bármely életkorában megnyitható, arra bárki befizethet (szülő, nagyszülő, rokon, barát), és az ott összegyűjtött pénzt már felnőttként, 18 éves korától szabadon felhasználhatja. A Start-számlán automatikusan Babakötvénybe fektetve gyarapszik a megtakarítás, az inflációt 3 százalékkal meghaladó mértékben kamatozik, és a befizetések után évi legfeljebb 12 ezer forint állami támogatás is jár hozzá.

A következő kamatperiódusban a Babakötvény 6,7%-os kamatot fizet majd, ami az állami támogatással kiegészítve még mindig az egyik legmagasabb kockázatmentes hozamot ígérő befektetési lehetőség a gyermeket nevelő családok számára.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. március 26. 16:15
Sárközi Ákos és Rákóczi Feri hétfőtől nyomoz a konyhában.
MNB Intézet  |  2025. március 26. 15:03
A tudományos közösség rá van kényszerítve arra, hogy a kiadók által működtetett szakfolyóiratokban p...
Holdblog  |  2025. március 26. 09:15
Trump a külkereskedelmi hiányra mutogat, amikor arról beszél, hogy üzleti partnerei kihasználják. De...
Kasza Elliott-tal  |  2025. március 22. 19:08
A PM csomagom bekerülési ára kb. 75 dollár, most 150 dollár felett van az árfolyama, van rajta 100%...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. március 27. csütörtök
Hajnalka
13. hét
Március 27.
Színházi világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Green Transition & ESG 2025
A Green Transition & ESG egy gyakorlatorientált konferencia
AI in Business 2025
Az AI-boom még nemhogy nem csengett le, hanem még csak most jön a java
Biztosítás 2025
A magyar biztosítási piac újabb kihívásokkal és lehetőségekkel néz szembe 2025-ben
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33