Emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 91 415,63 ponton zárt, 1444,10 ponttal, 1,61 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 589,25 pontos, 0,64 százalékos emelkedéssel, 92 221,62 ponton, új történelmi csúcson zárt szerdán. Az árfolyamok aktuális alakulása nyomon követhető a Pénzcentrum árfolyam oldalán is.
A részvénypiac forgalma 22,0 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest. Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője, Czibere Ákos elmondta: kifejezetten jó hangulatban, magas forgalomban emelkedett új történelmi csúcsra a pesti börze, a nyugat-európai indexeket felülteljesítve. A BUX indexet a Mol és az OTP húzta fel.
Az olajpapír célárát az Erste 2800 forintról 3360 forintra emelte, a bankpapír pedig napközben 27 ezer forintig emelkedett, és bár ennél alacsonyabban, de még így is új történelmi csúcson zárt. A Richter papírok gyengülését az európai gyógyszergyártókat esetlegesen sújtó amerikai vámok magyarázták - fejtette ki az elemző.
A Mol 58 forinttal, 1,98 százalékkal 2992 forintra erősödött, 1,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 270 forinttal, 1,04 százalékkal 26 320 forintra nőtt, forgalmuk 15,5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,23 százalékkal 1746 forintra csökkent, forgalma 690,1 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 120 forinttal, 1,13 százalékkal 10 520 forintra esett, a részvények forgalma 3,4 milliárd forintot ért el. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 8737,11 ponton zárt szerdán, ez 7,81 pontos, 0,09 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.

Hatalmas dobásra készül a hazánkban is aktív kínai akkumulátoróriás: ezen sokan fognak megtollasodni
A CATL, a világ vezető akkumulátorgyártója, amely Magyarországon is jelentős beruházást tervez, történelmi léptékű részvénykibocsátást készít elő.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


