Nincsenek jó bőrben a hazai kis- és közepes vállalkozások. Már a gazdasági válság előtt komoly gondokat okozott számukra, hogy kevés volt a tőkéjük és nemigen jutottak forráshoz. Ráadásul ezen a helyzeten a válság, majd az azt követő máig tartó bizonytalanság csak tovább rontotta. Piacaik elvesztése, a beruházások leállása, a romló fizetési fegyelem nem könnyítette tőkéhez jutási esélyeiket. Nagy kérdés, vajon ilyen nehéz időkben hogyan lehet pénzt szerezni a működés fenntartása, a cég fennmaradása érdekében?
Csodára vár a hazai kis- és középvállalati szektor. Arra, hogy a cégek életét megkeserítő válság hamarosan véget ér. Magatartásuk érthető, hiszen a válság komoly problémákat okozott az amúgy sem irigylésre méltó helyzetben lévő szektor számára. A kivitel visszaesett, és az ebből származó kiesést a belső piac sem tudta ellensúlyozni. A devizaárfolyamok elszálltak, növekvő terheket róva a devizában eladósodott cégekre. A beruházások leálltak, a fizetési fegyelem nagymértékben romlott. Mindezek a tényezők együttesen lerontották a vállalkozások eredményét, tőkevesztést vagy rosszabb esetben csődöt okozva.
Ilyen gazdasági helyzetben a vállalkozásoknak mindennél nagyobb szükségük lenne a bankok által biztosított forrásokra. Csakhogy a válság és a nyomában feltámadó bizonytalanság a pénzintézeteket is hitelezési politikájuk átgondolására késztette. Kivárnak és kétszer is meggondolják, kinek és mire adnak hitelt. Mindez azt jelenti, hogy az eddigieknél többet szeretnének megtudni leendő ügyfeleikről: mivel foglalkoznak, milyen piacokra szállítanak, pontosan miért és mire szeretnék költeni a megkapott forrást, milyen fedezet áll a hitel mögött?
Sok vállalkozásnak az a benyomása, hogy a bankok most annak a vállalkozásnak adnak hitelt, akinek erre egyébként nem is igazán lenne szüksége. Vajon tényleg így van ez? Reménytelen vállalkozás pénzt szerezni a magyar vállalkozásoknak? Mi lehet az oka annak, hogy oly sokan nem kapnak forrást a bankoktól? Meddig tarthat a tőkeínség? A pénzcentrum.hu ezekre a kérdésekre keres választ 2011. október 27. és november 4. között, a "Vállalati finanszírozás nehéz időkben" című tematikus hete alatt.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A fenti témával kapcsolatban olvasóink is kérdezhetnek a Citibank vállalati finanszírozási szakértőjétől! Kérdéseiket legkésőbb november 2-ig várjuk a penzcentrum@penzcentrum.hu e-mail címre!
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Pörögnek idehaza a magánegészségügyi befektetések (x)
Most érdemes beszállni annak, aki gyorsan megtérülő befektetést keres! Sikeres a Mozgásklinika, Magyarország első manuálterápiás franchise-hálózata.
-
Kiemelkedő műalkotások a BÁV ART 84. Művészeti Aukcióján (x)
December 3–5. között közel 800 műtárgy kerül kalapács alá a BÁV ART háromnapos eseményén, amely a gyűjtők és befektetők számára is izgalmas lehetőségeket kínál.