Átfogó közlekedési átalakítás kezdődhet Belső-Erzsébetvárosban, ahol új forgalmi rend, sétálóutcák és gyalogosbarát megoldások javíthatják az élhetőséget.
Az önkormányzatok rendszres segély helyett inkább eseti támogatásokat osztogatnak, amióta ők dönthetnek a juttatásokról. Kiderült, hogy a rendszer 2015-ös átalakítása óta harmadával esett vissza a segélyként kiutalt összeg.
A szociális támogatások rendszerének 2015-ös átszervezése óta harmadával esett vissza az önkormányzati segélyezés, az eseti ellátások szerepe viszonjt nőtt - derült ki a Tárki adataiból. Mint ismert, 2015 óta nem normatív támogatásokat osztanak, hanem az egyes önkormányzatok maguk döntenek arról, hogy az akkor kivezetett ellátások helyett adnak-e segélyt - az összeget és a feltételeket is ők szabhatják meg. Egyedül az a kikötés, hogy akinek a létbiztonsága kerül veszélybe, annak mindenképpen segíteni kell.
Az kutatók Társadalmi Riport 2018 című kiadványa azt vizsgálta, miképpen állnak az új segélyezési rendszerhez a települések. Kiderült, hogy az egy ellátottra jutott támogatás összege 2016-ban a két évvel korábbinak már csak a 68 százaléka volt. A lakhatási célú támogatást igénybe vevők aránya csökkent hatalmasat: 35-ről 19 százalékra. 2014-ben a települések 98 százalékán volt olyan igénylő, aki lakhatási támogatást kapott, 2016-ra már csak a 74 százalékukon volt ilyen.
Az ápolási támogatásban részesülők száma is a felére csökkent két esztendő alatt, az egy allátottra jutó támogatás mértéke pedig csaknem negyedével lett kevesebb. Ennél is jobban csökkent a gyógyszertámogatások összege, amely megfeleződött.
Ugyanakkor az "egyéb támogatások" megnőttek, mára majdnem kétszer annyian kapnak más kategóriába be nem sorolható segélyt, mint a rendszer átalakítása előtt. Ebből a kutatók arra következtettek, hogy vélhetően eseti jellegű segélyezésekről van szó, amely a Tárki szerint "a szociális biztosnágérzet csökkenését vonta maga után".

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


