Megvolt ugyan az inflációs díjkorrekció, de most kompenzálják az ügyfeleket a mobilszolgáltatónál.
Már most lehet látni, hogy a jogosultak egy része nem használja ki a járulékokból leírható kedvezményt. Aki él vele, az is csak kisebb összegben igényli az új családi adókedvezményt - írja a Napi Gazdaság.
Januárban és februárban közel 815 ezren éltek a személyi jövedelemadóból (szja) leírható családi adókedvezménnyel. Így a szja után idén 163 milliárd forintot írtak jóvá. Ugyanakkor az év elején bevezetett második körös adótámogatást a jogosultaknak csak a kétharmada hívta le. Ez azt jelenti, hogy a járulékokból mindössze 5 milliárd forint lett jóváírva.
A gyermekek után járó családi adókedvezmények az idei év elejétől bővültek ki. Eszerint a három évvel ezelőtt bevezetett adóengedmények alapját most már a járulékok is képezhetik. Ez azért fontos, mert a szja jóváírása kapcsán a keretösszeg teljes kimerítésére inkább a jómódú családoknak nyílt lehetősége. A legutóbbi intézkedés célja pedig az alacsonyabb keresetűek támogatása.
A kedvezmény kiterjesztése körülbelül 270 ezer, minimum három gyereket nevelő családot érinthet. Az adóhatóság számításai szerint akár 50 ezer forintot is elérhetik a havonkénti jóváírások. A valóságban viszont az idei évben levont járulékkedvezmények átlagosan csak 10 ezer forint körül mozognak. Ráadásul a jogosultaknak csaknem harmada egyáltalán nem kért jóváírást.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hagyományos péksütemények kiváló minőségben, generációkon át (x)
Az Aranycipó Kft. vajas fonott kalácsa elnyerte a KMÉ-védjegyet, amely a kiváló minőség és a hagyományos péksütemények iránti elköteleződést tanúsítja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


