A pompás fegyver visszafelé is elsülhet, ugyanis a kapcsolatteremtésre szolgáló közösségi oldalak, mint például a külföldiek körében oly népszerű Facebook és a MySpace. Egy felmérés szerint ugyanis a munkavállalót kereső főnökök ötöde megnézi a jelentkezők adatlapját, amiből kiderülhet, miről hazudtunk, vagy milyen káros szokásaink lehetnek. A megoldás az, ha megválogatjuk, milyen információt adunk ki magunkról ezeken az oldalakon.
A magánéletben mindenképpen viccesnek találjuk, ha az előző görbe este foltos emlékeit osztjuk meg olvasónkkal, netán még képpel is illusztráljuk a vidám balesetet. Mindez viszont annál kevésbé mókás, ha éppen leendő munkaadónk pillantja meg ezt a bejegyzést, márpedig erre egyre nagyobb az esély, ugyanis 20 százaléka a felvételiztetőknek nézi meg valamelyik közösségi oldalon a jelentkező adatlapját.
A CareerBuilder.com egyesült államokbeli felmérése szerint a főnökök 22 százaléka használja a közösségi oldalakat a jelentkezők "lenyomozására", ez az arány 2006-ban még csupán 11 százalék volt. Ez rohamosan emelkedhet idén is, sőt 9 százalék nyilatkozott úgy, hogy a felvételi procedúrának hivatalosan is részét fogja képezni a közösségi oldalak megtekintése.
Ezek után ne csodálkozzunk, ha egy potenciális helyről nem hívnak vissza bennünket, pedig minden esélyünk megvolt a megpályázott pozíció elnyerésére. A felmérés azt is kimutatta, hogy melyek a leggyakoribb, a közösségi oldalakon megjelenő elutasítási okok.
A válaszadók 41 százaléka esetében a jelölt az alkohol- vagy drogfogyasztásáról tett fel információt. 40 százalék az aránya azoknak az eseteknek, mikor a jelölt provokatív, vagy illetlen fényképet, információt tett fel magáról. Az esetek 29 százalékában derült ki az adatlapról az, hogy a jelölt gyenge kommunikációs képességekkel rendelkezik.
28 százalékban azért történt az elutasítás, mert a jelölt szidta az előző munkahelyét, vagy volt kollégáit, s végül 27 százalékban fordult elő, hogy a jelölt valótlan végzetséggel próbálta meg megpályázni az állást.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A másik oldalon pedig egyre többen ismerik fel annak lehetőségét, hogy a közösségi oldalak segíthetnek is az álláskeresésében. Az alkalmazottak 16 százaléka már meg is változtatta az adatlapját annak érdekében, hogy munkáltató-barát legyen, illetve hogy sokkal professzionálisabb képet mutathasson magáról.
A sikerek elérése érdekében jobban járunk, ha eltávolítjuk a megbotránkozásra okot adó képeket, információkat, s inkább teljesítményeinkről adnánk hírt az adott közösségi oldalon. A még óvatosabbak pedig még arra is figyeljenek, milyen csoportokhoz, klubokhoz csatlakoznak...
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.