A környező országokban, de a nyugat-európai országokban is egyre emelkedik az előírt legalacsonyabb fizetés összege. Szlovákiában a rendszerváltás óta nem volt magasabb a minimálbér, mint hazánkban, de ez jövőre akár meg is fordulhat - írja a Világgazdaság.
Romániában októbertől 8 százalékkal emelkedik a minimálbér összege, ez a tendencia azonban januárban ismét folytatódik, a legkisebb fizethető összeg 600 lej (40 400 forint) lesz.
Szlovákiában 10 százalékos növelésről döntött a kormány, így havi 8 900 korona (71 100 forint) alatt senki nem vihetne haza. Ha a parlament megszavazza a döntést, a rendszerváltás óta először a szlovákoknál magasabb lesz a minimálbér összege. (Itthon idén 69 ezer forint a szakképzetlen munkások legalacsonyabb bére.)
Az EU-ban általában évente emelik a minimálbér összegét, sőt, egyes országokban (például Belgium, Franciaország) annyiszor, ahányszor a létfenntartás költségei ezt igénylik.
Az 20 tagállamból, ahol ismert a minimálbér intézménye, 17-ben már emeltek az idén, így a nyugati zónában sehol nem lehet 8,3 eurónál (1 980 forint) kevesebbet fizetni óránként, a déli tagállamok közül Portugáliában 2,55 (608 forint), Görögországban 3,8 euró (906 forint) a legalacsonyabb órabér, míg a frissen csatlakozottak közül Bulgáriában 0,65 (155 forint), Csehországban 1,97 euro (465 forint).
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.