Egy főiskola vagy egyetem igazgatójának lenni akár 20 óra napi munkával, óriási felelősséggel és az arra való folytonos késztetéssel jár, hogy a kedvében járjon az adományozóknak, a kollégáknak a volt és jelenlegi diákoknak, valamint a szülőknek. Cserébe viszont jól megfizetik - legalábbis Amerikában.
Az amerikai Chronicle of Higher Education éves felmérése szerint 112 igazgató legalább 500 ezer dolláros (99,5 millió Ft) jövedelemre tett szert, míg tavaly csupán 73. A legnagyobb ugrást az állami egyetemek direktorainál tapasztalták, idén közülük 43 tehetett zsebre legalább 500 000 dollárt, míg tavaly mindössze 23. A jövedelmük legnagyobb része az adófizetők pénzéből, és állami alapokból kerül hozzájuk.
A tavalyi év során a magánegyetemeken 5 igazgató fizetése érte el az 1 millió dolláros (199 millió Ft) álomhatárt, ez a szám azóta nem változott.
Az állami egyetemek rangsorán az első helyen David P. Roselle, a Delaware-i Egyetem igazgatója áll, a maga csekély kis 979 571 (196 millió Ft) dolláros jövedelmével. Az alapbére, amely 729 054 (146 milliárd Ft) dollárra rúg, szintén vezető helyen áll az állami egyetemek között.
A magánegyetemek igazgatói közül a legtöbb fizetést Audrey K. Doberstein kapta, 2 746 241 dollárt (548 millió Ft), bár az is igaz, hogy ez a kivételesen magas jövedelem nyugdíjba-menetelével függ össze.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.