A Deloitte ma megjelent, a labdarúgás finanszírozásáról szóló legfrissebb éves jelentése szerint a Premiership klubjaiban kifizetett összesített bérek mértéke a liga történetében első alkalommal csökkent. A jelentés azt is megerősíti, hogy a Premiership klubjai továbbra is a világ labdarúgásának messze legjövedelmezőbb egyesületei. A 20 legjobb klub bevétele meghaladta a 1,95 milliárd eurót.
Dan Jones, a Deloitte Sport Üzleti Csoportjának partnere elmondta, hogy "Az elmúlt évtizedben a fizetések a Premiershipben évről évre átlagosan 20%-kal növekedtek. Ezzel éles ellentétben áll a Premiership klubok teljes bérköltségének a 2004/05-ös szezon legfrissebb számadatai alapján mért 3%-os csökkenése. Legutóbbi elemzésünk is a bevételek és a költségek javuló arányát támasztja alá nem csupán Angliában, de egész Európában. Az, hogy a klubokat a fizetések maximalizálásával 'megmentsük saját maguktól' már sokkal kevésbé fontos szempont, mint öt évvel ezelőtt."
A jelentés szintén rámutat a Premiership globális versenytársaival szembeni merészségére is. Alan Switzer, a Sport Üzlet Csoport vezető tanácsadója szerint: "Annak ellenére, hogy a német Bundesliga és az olasz Serie A klubjai érték el a legnagyobb pénzügyi javulást bevételük 17 illetve 16 százalékos növelésével, az angol Premiership klubok továbbra is magasan az élen állnak. A Premiership klubok esetében a bevétel egyenletesebben oszlik meg a különböző források és különböző klubok között, emellett jövedelmezőségük is jobb, mint európai versenytársaiké."
A labdarúgás finanszírozásáról készített 2006. évi Deloitte éves jelentés legfontosabb megállapításai:
Az öt legnagyobb európai liga generálta a teljes európai labdarúgó piac 11,6 milliárd eurós bevételének 54%-át. Ezek Anglia (1,97 milliárd euró), Olaszország (1,34 milliárd euró), Németország (1,24 milliárd euró), Spanyolország (1,03 milliárd euró) és Franciaország (0,7 milliárd euró) els? osztályú ligái.
A 2004/05-ös szezonban a legnagyobb mértékű bevétel-növekedést a német (17%) és az olasz (16%) klubok érték el. Ezzel szemben az angol Premiership bevétele csupán 1%-kal nőtt.
Az angol Premiership mellett az olasz és a francia kluboknak is sikerült a 2004/05-ös szezonban teljes bérköltségüket csökkenteniük (2 illetve 3 százalékkal). Az öt legnagyobb ligán belül a bérek és a bevételek aránya továbbra is az elmúlt évek javuló tendenciáját mutatja.
Európában az angol klubok a legjövedelmezőbbek, melyeket a német klubok követnek. A 2004/05-ös szezonban rekordot jelentő 14 klub számolt be adózás előtti nyereségről.
Paul Rawnsley, a Deloitte Sport Üzletág Csoportjának igazgatója beszélt a labdarúgás finanszírozásának jövőbeli kilátásairól: "Arra számítunk, hogy az angol klubok pénzügyi szempontból világviszonylatban továbbra is az élen maradnak. Az újonnan megkötött televíziós közvetítési megállapodások a 2007/08-as szezontól várhatóan 2,5 milliárd euró fölé növelik majd a Premiership klubok összbevételét. Bár a növekvő bevétel nagy részét a klubok valószínűleg a játékosokra fogják költeni, egyéb beruházások is várhatók, amelyek a klubok széles alapokon nyugvó jövőbeli sikerét lesznek hivatottak biztosítani."
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


