A mai napon megtette az első lépést a kínai jegybank az árfolyamrendszer rugalmasabbá tétele felé. A jüant 2%-kal felértékelték a dollárhoz képest, ezután a hazai fizetőeszköz árfolyamát egy valutakosárhoz képest igyekeznek stabilan tartani. A Bank of China közleményében egyelőre nem tett említést arra vonatkozóan, hogy a valutakosarat milyen pénznemek alkotják, és ezek súlya mekkora lehet.
A Calyon korábban részletes elemzést közölt, melyben a kínai valutareform kérdésével foglalkozott. Ott már felmerült egy valutakosár használatának lehetősége, melynek összetételét az ázsiai ország kereskedelmének devizális összetétele határozta volna meg. Ez alapján az optimális valutakosár a következő szerkezetet öltheti:
20% USD, 20% EUR, 20% JPY, 9.8% KRW, 9.7% TWD, 8.2% HKD, 3.7% MYR, 3.4% SGD, 2.3% THB, 2.0% IDR. Összességében tehát 60%-ot tehetnek ki a nagy világvaluták, míg a maradék 40%-ot egyéb ázsiai pénzek alkothatják.
Az új rendszer legnagyobb "haszonélvezője" Japán, melynek Kína fontos kereskedelmi partnere. A devizapiacon sokan a jen vételével spekuláltak a kínai valutareformra. Emellett számítani lehet arra is, hogy az egyéb ázsiai devizák is érzékenyen reagálnak a következő napokban a mostani lépésre.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.