17 °C Budapest

Veres Draskovics távozásáról és a bankok 46%-os profitnövekedéséről

Pénzcentrum
2005. április 21. 12:23

"Természetesen nem tudom a távozás okait, erre nem tudok válaszolni, mert nem én hoztam a döntést." Egy másik kérdésre válaszolva Veres János kifejtette: "szerintem ma pénzügyminiszterként működni kockázatosabb, mint vállalkozóként. Nekem mintegy 10 éves vállalkozói tapasztalatom van, de nem ismerek olyan magyar pénzügyminisztert, aki 10 évig lett volna hivatalban".


Font Sándor képviselő kritikaként fogalmazta meg, hogy a Veres János által a meghallgatás elején felvázolt pozitív helyzetkép a magyar gazdaságról csak két szektorra igaz, a gazdaság többi szereplőjét megkérdezve inkább a panasz-hangok kerülnének túlsúlyba. A két szektor a multinacionális vállalatok, illetve a bankszektor. A PSZÁF által tegnap közzétett jelentés a magyar bankszektor működéséről a tavalyi évre 46%-os profitnövekedést állapított meg.

Veres a kérdéssel kapcsolatban megjegyezte: "részben ez (a bankszektor kiemelkedő profitabilitása) motiválta a kormányzatot tavaly arra, hogy a bankoktól külön hozzájárulást szerezzen a költségvetés számára".

HR BLOGGER
vezetoi-coaching  |  2025.04.14 10:36
Nincs érdekesebb - nekem legalábbis - és more consequential a hetekben, de különösen április 2.-a, T...
kovacstunde  |  2025.04.13 09:00
Bűnbakképzésről akkor beszélünk, amikor valaki saját kudarcáért, sikertelenségért, vagy olyan tettéé...
laskainelli  |  2025.04.12 18:26
Van egy nehéz, de sokak számára ismerős állapot: amikor nem vagy igazán boldog a kapcsolatodban, de...
hrdoktor  |  2025.04.09 08:54
Hatással lehet-e a tartós párkapcsolat vagy a házasság a felek egészségi állapotára? Tényleg hosszab...
perfekt  |  2025.04.07 09:47
Bemutatkozik Kovács Zsuzsanna, a Perfekt egyik meghatározó képzési referense, aki nap mint nap segít...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. április 14. hétfő
Tibor
16. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33