A napokban egy részletes elemzést közölt a Mercer, melyben a világ különböző országaiban mért munkaerőköltségeket hasonlította össze. A kiadott anyagban számunkra is nagy meglepetésnek számított, hogy a kínai munkaerő drágább a magyarnál, és a különbség igen tetemes. Már akkor megfogalmaztuk kételyeinket ezzel kapcsolatosan, melyek igaznak bizonyultak. A Mercer kiadott anyagában rossz adatokat közölt, a helyes értékek alapján a kínai munkaerő költsége negyedét sem éri el a magyarénak.
A Pénzügyminisztérium munkatársai megkeresték a tanulmány szerzőjét, aki elismerte, hogy rossz adatokat közöltek a tanulmányban. A személyzeti tanácsadó cég honlapján már a korrigált adatok szerepelnek a kiadott közleményben, így lehetőség nyílik a már sokkal reálisabbnak tűnő adatok közlésére is. A feltehetően már helyes adatokkal egy foglalkoztatott bére a szokványos kiegészítésekkel 2,368 euró évente, míg az összehasonlítható magyar adat 9,946 euró. A kínai munkaerő költsége így mindössze 24%-a a magyarnak.
A fenti értékek tükrében már érthető, hogy a munkaintenzív ágazatok miért települnek tömegével Kínába és más délkelet-ázsiai országokba.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.