Magyarország folyó beszerzési áron mért bruttó hazai terméke (GDP) 2002-ben 16.740 milliárd forint volt, aminek 45.6 százalékát (!) a közép-magyarországi régió termelte meg - hangzott el a KSH mai sajtótájékoztatóján az MTI tudósítása szerint. A GDP 27.3 százalékát Kelet-Magyarországon, 27.1 százalékát a Dunántúlon hozták létre. Budapest dominanciája a GDP-ből való részesedés tekintetében (is) az elmúlt 5 évben folyamatosan nőtt, míg az össezs többi régióban csökkent.
A KSH elnökhelyettese közölte: a központi régió részesedése évről-évre nő, míg a keleti és a nyugati országrész GDP-hez való hozzájárulása az utóbbi két évben közel azonos volt, azonban mindkét terület súlya 0.7, illetve 0.9 százalékponttal csökkent az előző évihez képest. Ha a régiók tekintetében az 1998-as adatokat is szemügyre vesszük, egyértelműen látható, hogy a központi régió dominanciája folyamatosan nő.
Közép-Magyarország - amely a fővárost is magában foglalja - az egy főre jutó GDP-statisztika tükrében (is) kiemelkedő helyen áll. Ebben a régióban, valamint Közép- és Nyugat-Dunántúlon az egy lakosra jutó GDP meghaladta az országos átlagot, a többi öt régióban azonban jelentősen elmaradt attól. Ugyanakkor 1998 óta a lakoság jólétének mérésére is szolgáló egy főre jutó GDP minden régióban jelentősen nőtt az elmúlt öt évben.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.