Ezek voltak március utolsó egész hetének legfontosabb, legérdekesebb, na meg legolvasottabb hírei a Pénzcentrumon.
Ez a tanévkezdés más, mint az eddigiek, hiszen sok család egészen egyszerűen felélte tartalékait a járvány alatt, arról nem is beszélve, hogy a itt a második hullám elején még fogalmunk sincs mire számíthatunk ősszel. Az iskola azonban elkezdődik, nincs mese, a szükséges taneszközöket pedig be kell szerezni, ha pedig albérletbe megy a fiatal, valahogy ki kell gazdálkodni annak az árát is. Persze minden helyzetre van megoldás, a gyorsan igényelhető szabad felhasználású személyi kölcsön sok családot húzhat ki a bajból, főleg akkor, ha okosan és körültekintően választják ki a számukra legmegfelelőbb ajánlatot.
A szeptember hónap minden család számára megterhelő, nem csak érzelmileg ,anyagilag is. A nyári lazább napok után, a diákoknak vissza kell állniuk a fegyelmezettebb üzemmódba, akik pedig új intézményben kezdenek, azoknak extra stresszel is jár ez az időszak. A szülőknek pedig amellett, hogy felkészítik a gyerekeket ezekre a nehézségekre, az is a feladatuk, hogy előteremtsék az ehhez szükséges anyagiakat.
Egy átlagos, kétgyermekes család összesen 40-80 000 forintot költ ebben az időszakban, de az első osztályt kezdőknek még az otthoni irodabútorok vagy a digitális oktatás esetleges visszatérése miatt a számítástechnikai eszközök megvásárlása további, jelentősebb kiadást jelenthet - derül ki a Pulzus Kutató által készített felmérésből. Ha azonban a fiatal a középiskolát kezdi meg, ennél is többe kerülhet, pláne ha a főiskolai, egyetemi tanulmányait egy másik városban, akkor az albérlet és a kaució miatt ez az összeg akár meg is sokszorozódhat. Ez az év pedig különösen nehéz abból a szempontból, hogy a korábbi megtakarítások felélése miatt, valamint a koronavírus újabb hullámától tartva idén nehezebb megbirkózni az iskolakezdéssel anyagilag, többen kölcsön segítségével tudják fedezni a kiadásokat.
Ha nem tudjuk egy hónapon belül visszatörleszteni a felhasznált hitelt, hitelkártya helyett a szabad felhasználású személyi kölcsön jobb választás lehet, hiszen hosszabb futamidőre, akár 8 évre is felvehetjük. A kölcsön összege a néhány százezer forinttól egészen a több millióig is terjedhet, a szabad felhasználás miatt pedig tanszert, laptopot, íróasztalt, vagy akár az egyetemista gyermek lakásába szánt bútorokat is megvásárolhatjuk belőle.
Ám mielőtt beleugranánk egy hosszú évekig tartó adósságban, feltétlenül nézzünk körül a piacon, hogy a körülményeinkhez képest a legjobb megoldást találjuk meg. Ebben segítségünkre lehet egy speciális kalkulátor, melyben pontosan beállíthatjuk, mennyi pénzt szeretnénk felvenni, és megtudhatjuk, havonta mennyi lesz a törlesztőrészletünk anélkül, hogy személyesen fel kellene keresnünk a bankokat.
A személy kölcsön kalkulátor segítségével megnéztük egy átlagos fizetés mellett mennyi lenne a havi törlesztőnk ha 500 ezer, 1,5 millió vagy ha 5 millió forintot vennénk fel. Az 500 ezer forintos kölcsön 48 hónapos futamidőre számoltuk, a másfél milliósat 5 évre, az 5 millió forintot pedig 7 évre. Ám ennél hosszabb és rövidebb futamidőt is be tudunk állítani a kalkulátorba egyetlen kattintással.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Itt a trükk!
Van azonban egy hiteltrükköt, amivel lefaraghatjuk a THM-ünket. Teljesen legális, és valóban tízezreket nyerhetünk rajta. Természetesen a bank nem reklámozza a megoldást. Azt azonban érdemes megnézni a hitelszerződésben, hogy a mi konkrét hitelünkre is alkalmazhatjuk-e, mert szerepelhetnek bizonyos kitételek, amelyek értelmetlenné teszik a húzást. Ha azonban nincsenek ilyenek, akkor bomba megoldás lehet.
A kis összegű hitelek kamata általában ahogy az a fenti grafikonokon is látszik, sokkal magasabb, mint a nagy összegűeké, éppen ezért érdemes nagy összegben gondolkodni. Ha csak a szerződésben nincs olyan kitétel, hogy előtörlesztés esetén elveszítem a kamatkedvezményt, akkor a nagyobb hitelösszeg felvétele és előtörlesztése után a fennmaradó összeg a kisebb kamattal kamatozik tovább.

Ismét egyre többen zsebelnék be az állami ingyenmilliókat: újra kígyóznak a sorok a magyar bankokban
A babaváró hitelek piacán januárhoz képest növekedett a kihelyezett hitelek összege.

Elképesztő, ami most történik a lakáshitelekkel: ritkán látni ekkora eladósodási kedvet egy év alatt
Februárban némileg csökkent az újonnan kihelyezett lakáshitelek szerződéses összege.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiderült, hogy melyik a magyarok kedvenc húsfajtája
A baromfihúsok a legnépszerűbbek a Lidl magyar vásárlóinak körében - derül ki az áruházlánc közleményéből.
-
A SPAR Magyarország a kiemelkedő minőség elkötelezettje (x)
A SPAR Magyarország 6 terméke már viseli a KMÉ-védjegyet, amely a minőség és a fogyasztói bizalom garanciája az élelmiszerpiacon.
-
Jövőépítés pénzügyi stressz nélkül – Így segít a Fundamenta valóra váltani a lakásálmokat (x)
Ismét mozgásba lendült a lakáspiac, a lakhatás kérdése aktuálisabb, mint valaha. Az ingatlanárak az egekbe járnak, mi lehet mégis a megoldás?
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


