A videó külön érdekessége, hogy épp két hazánkban invazívnak számító faj küzd egymással. Ahogy a fekete törpeharcsa, úgy a nagy kárókatonák is szintén jelentős kárt...
Sörpad, 30 kilós öntöttvas satu, hűtő, vallási kellékek és 8 millió forint kápé, kiskutya - többek között ezek a 2021-es év legérdekesebb talált tárgyai, amelyeket az utasok a buszokon, vonatokon, és az autómegosztók járműveiben hagytak. Mint a MOL Limótól megtudtuk, gyakran hagynak el a bérlők belépőkártyákat, kulcsokat is, de ezeket jellemzően nem keresik, mert könnyen pótolhatók.
A járvány kitörésével egyre fontosabb lett az egyéni mobilitás a magyaroknak, így pedig az autómegosztók szolgáltatásainak népszerűsége is jócskán megugrott. Hiszen sokan inkább béreltek egy kisautót, minthogy a tömegközlekedésen zötykölődjenek. Ennek megfelelően számtalan tárgyat is az autókban felejtettek a bérlők.
A Pénzcentrum körbekérdezte a szolgáltatókat, hogy melyek voltak a legjellemzőbben elhagyott tárgyak. A GreenGo az elmúlt öt év tapasztalatai alapján évszakhoz köthető trendeket fedezett fel.
Télen és kora tavasszal nagyon sok fél pár kesztyű, sapka, sál landol az ülések között. A szezon változásával pedig esernyők, napszemüvegek, pulóverek veszik át a helyüket. Ezeken kívül gyakoriak még a kulacsok, fülhallgatók és különböző kulcsok is a listában
- írták
A Share Now-nál a leggyakoribb talált tárgyak a kulcsok, napszemüvegek és esernyők. A MOL Limo pedig kérdésünkre közölte, hogy jellemzően a következő ott felejtett tárgyak kerülnek elő az autókból: roller, edző cucc, napszemüveg, okosóra, mobiltelefon, iskolatáska, pénztárca, fejhallgató, kulcs, gyógyszer, sál, kesztyű, forgalmi, elektromos cigi.
Ezen kívül rengeteg kulcsot, belépőkártyát szoktunk minden évben találni, amiket általában nem is keresnek az ügyfelek, mert könnyen pótolhatók
- közölték, majd hozzátették, a talált tárgyak nagyjából a fele jut vissza a tulajdonoshoz, az apróbb tárgyakat sosem keresik, és egy kulcs esetén beazonosítani sem tudják a tulajdonost.
A GreenGo ennek kapcsán azt írta, hogy amennyiben a felhasználó jelzi az elveszített tárgyat, az ügyfélszolgálat mindent megtesz annak mielőbbi megtalálása és visszajuttatása érdekében. A GreenGo munkatársai is gyakran bukkannak autóban hagyott ruhákra, szemüvegekre, ezeket szintén igyekeznek mihamarabb visszaadni a felhasználóknak.
A Share Now-nál minden talált tárgyat megőriznek az ÁSZF-ben vállalt időtávon, de emellett sok tárgyért nem jelentkezik a tulajdonosa, egy kis részüket tudják csak visszajuttatni. Emellett gyakran előfordul, közösségi szolgáltatás révén, hogy az ügyfelek, például a "SHARE NOW-val csapatom!" Facebook csoportban jelzik, hogy találtak 1-1 tárgyat az autóban így a jogos tulajdonosa vissza tud menni érte.
Laptop, iPhone, BMW kulcs is maradt az autókban
Arra a kérdésünkre, hogy mennyi pénzt találtak idén az autókban, a MOL Limo azt válaszolta, hogy készpénzben nagyjából 200 ezer forintot hagytak el náluk.
Ténylegesen pénzt ritkán szoktunk találni az autókban, a pénztárcákban is csak igen csekély összegeket. Ilyenkor egyébként viszonylag könnyű dolgunk van, mert az iratok alapján megtaláljuk a felhasználót és értesítjük őt. Előfordult azonban, hogy ennél a 200 ezer forintnál értékesebb dolgokat hagytak ügyfeleink az autókban, pl. MacBookot, iPhone-t, céges laptopot, elektromos rollert vagy éppen BMW kulcsot
- sorolták.
A Share Now-nál pénzösszeg nem volt a talált tárgyak között. Ahogy a GreenGo-nál sem tudnak elveszített, nagyobb összegről.
Inkább értékes elektronikai eszközöket, például laptopot, vezeték nélküli fülhallgatót, tabletet felejtettek a userek a GreenGoban, amelyek az ügyfélszolgálatunk közreműködésével és sokszor a közösség erejével jutottak vissza a tulajdonosainkhoz
- írták.
Most komolyan: ezeket hogy hagyták el?
És akkor jöjjön a gyűjtés legviccesebb része: a legérdekesebb elhagyott tárgyak. Azt hittük, a tavalyi toplistát a 30 liter savanyúuborkával és a szamurájkarddal nem lehet űberelni - hát nagyot tévedtünk!
A GreenGo-nál a legérdekesebb talált tárgyak között szerepel többek között
- egy 30 kilós öntöttvas satu, egy friss forgalmi vizsga értékelőlap, szonda, és egy melltartó is.
De ezek mellett még más olyan dolgokat is találtak, amelyeket amúgy elég nehéznek tűnik egyszerűen ottfelejteni bárhol: ilyen volt a hűtőtáska, a gyerekülés, és egy nagy zsák krumpli.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A Share Now listája is megdöbbentő, hogy lehet elhagyni
- egy horgászbotot,
- egy babakocsit,
- vagy egy hatalmas fúrót?
Meghökkentő találatokban a MOL Limo listája sem bővelkedik: az egyik autóból 30 darab üres tojástartó került elő például!
De találtunk már teljes konyhai felszerelést, inzulin pumpát, TV távirányítót, gyerek motort, nagy doboz pohárkészletet, sőt csillámos cicás táskát is uzsonnásdobozzal
- sorolta a vállalat.
8 millió forint és egy hűtő maradt a Volánon
Megkeresésünkre a Volánbusz közölte, hogy ebben az évben eddig 380 darab talált tárgyat regisztráltak, ezek több mint 70 százalékát sikerült visszajuttatni tulajdonosának.
2021. január-december közötti időszakban országos szinten nagyjából 8.700.000 forintot hagytak járatainkon az utasok.
A legnagyobb, autóbuszon felejtett összeg 8 millió forint volt, amit vissza is kapott a tulajdonosa.
Az utasok legtöbbször utazótáskákat, ruhaneműt, kulcscsomót és igazolványokat (személyigazolvány, lakcímkártya, adóigazolvány) hagynak el. Idén autóbuszaikon, illetve autóbusz-állomásaikon is találtak néhány extrémnek nevezhető tárgyat, például hűtőszekrényt, kőműves szerszámkészletet.
A talált tárgyakat a társaság 3 hónapig őrzi meg.
Vallási kellékek és egy doboz egér a BKV toplistáján
A BKV-tól megtudtuk, hogy leginkább az alábbi tárgyakat adták le utasaik: hivatalos iratok, mobiltelefonok, tornazsákok, ami a téli időszakban kiegészült (sapka, kesztyű stb.). Mint közölték, idén a tárgyak mintegy 20-25 százaléka került vissza a tulajdonoshoz.
A legnagyobb talált pénzösszeg a BKV-nál 1,6 millió forint volt, ami az elvesztést követő héten visszakerült a jogos tulajdonosához. Összességében a cég szerint több mint 6 millió forintnyi készpénz eltűnését jelentették az utasok, ebből több mint 4,5 millió került vissza a jogos tulajdonoshoz.
A BKV járatain is voltak nagy találások idén: a legmeghökkentőbb a sörpad és a lombfűrész voltak. De hasonlóan érthetetlen elhagyott tárgy a babakocsi, az üzemképtelen televízió, és a vallási kellékek is.
A közlekedési társaság korábban a videóblogjában is megemlékezett a talált tárgyakról. Mint elhangzott, gyakran találnak a buszokon, villamosokon esernyőt, telefont, laptopot, személyes iratokat, de előfordult már az is, hogy valaki fehér botot, járókeretet, mankót vagy gerincmerevítőt felejtett ott.
És az utasok élőlényeket is el szoktak hagyni: előfordult már, hogy valaki kiskutyát keresett, más pedig egy doboz egeret felejtett valamelyik járaton.
Mint kiderült, két időszakban van pörgés a talált tárgyak osztályán: iskolakezdéskor sok tornazsák, iskolatáska marad a járműveken, a decemberi ajándékvásárlás időszakában pedig sok frissen vásárolt ajándék.
Őrületes csavart fánk, ahogy Borbás Marcsi készíti: kívül ropogós, belül foszlós, pont mint a nagyié
A világ zajától távolt, az Őrségben élő Borbás Marcsi és Szabi, a pék receptjével hozzuk ezt a mennyeien finom magyaros fánkot, amit reméljük idén farsang...
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Most bárki ajándékozhat személyre szóló dalt karácsonyra bármelyik szerettének. A SONG4U a mesterséges intelligenciát és személyes történeteket ötvözve készít egyedi dalokat.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
-
Lakásbiztosítás: milyen kár ellen véded az otthonod?
A kutatásunkban arra keressük a választ, hogy az olvasóink pénzügyileg hogyan készülnek fel az ingatlanukat érintő káreseményre.
-
Milyen lakáscélod van? Vásárlás vagy felújítás?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy mit gondolnak olvasóinknak a lakás-előtakarékosságról.