A bilirubin fontos része az anyagcsere-folyamatoknak, a laborvizsgálatok során mért szintje hasznos információval szolgálhat a máj, az epeutak vagy a vérképző rendszer állapotáról.
Egy 28 országot magában foglaló felmérésből kiderült, hogy a magyar válaszadók majdnem 70 százaléka gondolja úgy, hogy rossz irányba mennek a dolgok az országban. Arról is megkérdezték az embereket, hogy mi aggasztja őket a legjobban a mindennapi életükben. Mutatjuk, hogy miket válaszoltak a magyarok!
A magyarok 69 százaléka szerint nem mennek jó irányba a dolgok az országban, a társadalom ekkora hányada aggódik valami miatt az Ipsos most publikált felmérése szerint. A kutatásból kiderült, hogy ezzel a magyar a hatodik leg borúlátóbb nemzet a vizsgált 28 közül. Kitűnik, hogy a legjobban a britek aggódnak a jövőjük miatt (78 százalék szerint mennek rossz irányba a dolgok), ami a közelgő brexit-határidő, és a bizonytalanság miatt nem meglepő. A legjobbnak a kínaiak látják a helyzetüket, 94 százalékuk szerint jó rányba halad az ország.
Ez aggasztja a magyarokat
Az Ipsos összesen 17 témában kérte ki az emberek véleményét, ezek közül négy olyan volt, amely világviszonylatban is kimagaslóan aggasztja a magyar embereket. Az első helyre az egészségügy került, a hazai válaszadók 69 százaléka jelölte meg ezt a témát aggasztónak. Ezzel az aránnyal toronymagasan vezetünk a vizsgált országok között: a második helyezett lengyeleknek csupán az 54 százaléka mondta, hogy aggódik az egészségügy miatt, a harmadik braziloknál 45 százalékos ez az arán. A legkevésbé a japánok (2%), a törökök (4%) és a malájok (7%) aggódnak az egészségügy helyzete miatt.
Ezen kívül a magyarok majdnem felét (49%) aggasztja a szegénység, és a társadalmi egyenlőtlenségek: nálunk jobban csak a szerbek (52%) és az oroszok (60%) aggódnak emiatt. A lista másik végén Szaúd-Arábia áll, ahol csak 17 százalék nevezte aggasztónak a problémát, de a svédeknél és a lengyeleknél sem túlzottan aggódnak emiatt (18-18%). Az oktatás helyzetét a hazai válaszadók 28 százaléka nevezte aggasztónak a júliusi felmérésben.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egy jó szörp titka: így lett a házi receptből sikeres vállalkozás
A semmiből indulva vált országosan ismert prémium márkává a Mayer szörp.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


