Elképesztő, mit kérnek a szülésre készülő nőktől egy kiadványban: óriási botrány lehet belőle
Egy kismamáknak osztogatott tájékoztató füzetben nemcsak ahhoz adnak tippeket, milyen „hazajövős pakkot” kell összerakni egy újszülött számára.
Egy kismamáknak osztogatott tájékoztató füzetben nemcsak ahhoz adnak tippeket, milyen „hazajövős pakkot” kell összerakni egy újszülött számára.
Szeptembertől jelentős fizetéscsökkenés vár a védőnőkre a Dél-pesti Centrumkórházban.
A védőnői szolgálatokat lassan egy éve vették át a vármegyei kórházak az önkormányzatoktól, de még mindig vannak megoldatlan problémák.
Nincs elég vizeletgyűjtő pohár, de a szülői kérdőívet sem tudják helyben kinyomtatni.
A megkérdezett védőnők 20%-a helyettesít, a helyettesített körzetek így közel negyedét tehetik ki az összesnek.
A Független Egészségügyi Szakszervezet szerint az iskolai védőnők többsége kimaradt a szakdolgozói béremelésből.
Tíz egészségügyi szakdolgozóból öt elégedetlen a béremelés után megkapott összeggel.
Akár a kisgyermekes családok és várandósok, valamint gyermekeik negyedét érintheti hátrányosan a védőnők helyzete Magyarországon.
Felmérések alapján a dolgozó védőnők ötöde, tehát nagyjából 1000 védőnő helyettesít, az újraszervezett rendszerben viszont ezért elég kevés pénz jár.
A szakszervezet számításai szerint a védőnők negyede helyettesít, annyi a betöltetlen körzet.
Az érdekképviseleti vezető szerint tömeges felmondásról nem beszélhetünk, de folyamatosan hagyják ott a pályát a védőnők a méltatlan helyzetek miatt.
Akár százak is elhagyhatják a védőnői szolgálatot július elsejétől, mert továbbra is súlyos a bizonytalanság.
Rengeteg védőnő hagyhatja el a szakmát a július 1-jei átalakítás bizonytalansága miatt.
Július egytől veszi át az állam a védőnői ellátást Magyarországon, az átállás ugyanakkor igen komoly kérdéseket vet fel, ami a szakmát is megosztja.
Nyáron változik a magyar védőnői rendszer, az ebben a szektorban dolgozók kikerülnek az önkormányzatok fennhatósága alól.
Az egyébként is leterhelt, anyagi és társadalmi megbecsültség hiányát elszenvedő, jórészt hivatástudatból végzett szakmákban dolgozókat súlyosan érinti az elmaradt béremelés.
Az egészségüggyel kapcsolatban sosem szabad elfelejteni, hogy az ellátórendszer működésképtelensége a lakosságot is közvetlenül sújtja, nem csak a dolgozókat érinti hátrányosan.
Januártól elvileg 21 százalékkal kellene emelkednie a fizetésüknek, de egy rendeletmódosítás miatt a hó elejétől másképp is számolják a pótlékaikat.
Ezt nem hagyják annyiban: a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara az Országgyűlés soron kívüli intézkedését kezdeményezi annak érdekében, hogy az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló 2020. évi C. törvény személyi hatálya ne terjedjen ki az egészségügyi szakdolgozókra.
Sok magánklinika továbbra is várja a pácienseket.