Van bőr a pofájukon! Bankbiztonsági Igazgatónak adják ki magukat a csalók telefonon
A csalók gyakran keresik az ügyfeleket telefonon keresztül a bank nevében, melynek során előfordulhat, hogy a bank vezetőinek adják ki magukat.
A csalók gyakran keresik az ügyfeleket telefonon keresztül a bank nevében, melynek során előfordulhat, hogy a bank vezetőinek adják ki magukat.
A hívások rövid ideig tartanak, így a címzett általában nem tudja felvenni – ezzel próbálják elérni, hogy visszahívják őket.
Az NNGYK nevében próbálkoznak a legújabban színre lépő telefonos csalók, akik akár tízezrekre is levehetik a gyanútlan áldozatokat.
Újfajta csalási séma kezd elterjedni itthon: vonzó árú termékek, szolgáltatások külföldi online felületeken való megvásárlásakor az ügyfelek óvatlanul egy rejtett előfizetéshez is jóváhagyásukat adják.
A korrupcióellenes hatóság nagyszabású razziát hajtott végre egy épületben, ahol csalók működtettek call centert.
A csalók a bank vagy hivatalos szervezetek, hatóságok nevében hívják fel az ügyfeleket és arra próbálják rávenni, hogy pénzüket egy „biztonsági számlára” utalják át.
Most már japán módszerrel is próbálkoznak a csalók, de van ellenük védekezési módszer - ezt most a Magyar Nemzeti Bank osztotta meg.
Az utóbbi időben újra felbukkantak azok a csaló SMS-ek, amelyek a Netflix-fiókok lejáró adataira hivatkozva próbálnak személyes és banki információkat kicsalni.
Az MNB nyáron publikált, 2024. I. negyedévére vonatkozó adatai szerint 28,5 százalékkal emelkedett a Magyarországon kibocsátott fizetési kártyákkal elkövetett visszaélések száma.
Az Erste a csaló SMS-ek mellett most arra is felhívja az ügyfelek figyelmét, hogyan tarthatják biztonságban az adataikat.
Mostantól telefonhívás közben ellenőrizhetik az OTP Bank ügyfelei, hogy valóban a bank ügyintézőjével beszélnek-e.
A videós rögzítette a beszélgetést, ahol egy program telepítésére próbálták rávenni. Ezzel megszerezték volna kártyaadatait vagy jelszavait.
Ismét telefonos csalási kampányt folytatnak magukat a jegybank munkatársainak hazudó kiberbűnözők.
A Magyar Cetelem Bank nevében ismételten adathalász telefonhívásokkal támadnak csalók.
Egészen új módszerről szerzett tudomást a rendőrség, amiből jól látszik, mennyire kifogyhatatlan a kiberbűnözők tárháza.
Újra elindult a wangiri csalási módszer Magyarországon, a Pénzcentrum értesülései szerint most Észak-Macedóniából jelentkeznek a csalók.
A hívószám-hamisítás során nem a hívást kezdeményező valódi telefonszáma jelenik meg a készülékünkön, hanem egy másik, a hívó által előre beállított azonosító.
Több mint 200 millió forinttal vert át gyanútlan embereket egy online csalásokra szakosodott ukrán bűnbanda, amelynek vezetőit most fogták el a rendőrök és a terrorelhárítók.
Telefonos csalókat tartóztatott le a bíróság, miután a tolvajok milliókat kaparintottak meg többeket félrevezetve.
Az elmúlt egy évben a magyar közösségi média felhasználók fele találkozott olyan üzenettel, amelyben hamis e-mailekkel próbáltak személyes adatokat kicsalni.