Jöhet az újabb tejhorror a boltokban? Durva drágulás következhet: már nincs hová hátrálni
Amint kivonult az állam az árszabályozásból, a vásárlók azonnal visszaváltottak az olcsóbb tejre.
Amint kivonult az állam az árszabályozásból, a vásárlók azonnal visszaváltottak az olcsóbb tejre.
Az árstop hatására a 2,8%-os zsírtartalmú UHT tejek aránya megnőtt a fogyasztói folyadéktejeken belül mért más kategóriák terhére. Két év alatt több mint duplájára.
Kevesen próbálkoznak a kefír vagy a joghurt házi előállításával, pedig egyszerűbb, mint gondolnánk elsőre.
A vizsgált termékek között folyékony tej, sajt, tejföl és csecsemő- valamint kisgyermek-tápszerek is szerepeltek.
Vajon miért lett olcsóbb tavaly decemberben a sajt 15 százalékkal? Szakértővel vesézzük ki, mi várható a magyar tejpiacon a 2024-es esztendőben.
Új, elsősorban gyerekeknek szóló termékcsalád jelenik meg a boltok polcain november közepétől.
Az olcsó import sertéshús után most az olcsó import tej és sajt borzolj a kedélyeket Magyarországon.
Az elmúlt nyolc hónapban jelentős mennyiségű félkemény sajt és UHT tej érkezett az országba, amely piacromboló hatása megkérdőjelezhetetlen.
A tejalternatívák közül a tehéntej a legkevésbé fenntartható, de a növényi alternatívák sem olyan környezetbarátak, mint eddig gondolhattuk.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megvizsgálta a tejpiacot és megállapította, hogy a tej ára csökkenésnek indult havi alapon, éves szinten pedig jelentősen lassult a drágulás üteme.
Augusztustól a 2,8-as tej egészen biztosan a 250 forintos szint felett kerülhet majd a polcokra a Tej Terméktanács elnöke szerint.
Jelentős árcsökkenés várható a hazai tejpiacon, a felvásárlási árak már márciusban is csökkentek.
Jöhet az olcsó import tej a boltokba a drága magyar helyett, viszont az áremelkedés így sem fog megállni a szakértő szerint.
Duplájára fog drágulni a cukor, és a többi, jelenleg mér ársapkás termék esetében is jelentős drágulásra kell majd számítani, ha vége lesz az árstopoknak.
Nem gazdasági megfontolások húzódnak az ársapkák mögött, de ha kivezetnénk, több termék is olcsóbb lenne párhuzamosan - mondta egy agrárközgazdász.
Raskó György agrárközgazdászt kérdeztük az egyre dráguló tejtermékekről és az egyre kevesebb élőállatról. Hol van a vásárlók lélektani határa, mikor fékezhet az infláció?
2021 és 2022 októbere között a trappista sajt átlagos, kilós fogyasztói egységára 99 (!) százalékkal emelkedett. Ennek következtében nem egy kistermelőnél már olcsóbb a sajt, mint a boltokban.
A tejtermelők és tejfeldolgozók, de a kiskereskedők is, ezért kénytelenek az önköltség-növekményt végsősoron tovább hárítani a fogyasztókra.
Korábban már lehetett arról hallani, hogy sok boltnál elfogyott a hatósági áras 2,8%-os tej, illetve cukorból is sokszor keveset, vagy egyáltalán nem lehetett látni a polcokon.
Rengeteg bolt fogyott ki a hatósági áras, 2,8%-os tejből, pedig a rendelet szerint kötelező lenne tartani.