Ide menekítik most pénzüket a tehetős magyarok: ennyit nyernek vele
Októberben 2,2%-kal, azaz 183 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon. Ami a tőzsdéket illeti, mind a fejlett, mind a hazai tőzsdén felpattanást láthattunk.
Októberben 2,2%-kal, azaz 183 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon. Ami a tőzsdéket illeti, mind a fejlett, mind a hazai tőzsdén felpattanást láthattunk.
A gazdasági fertőzés a biológiai fertőzéshez képest lassabb folyamat.
39 százalékkal csökkent az MKB-csoport adózás utáni eredménye az egy évvel korábbi adatokhoz képest.
Nem is gondolnád.
A jegybank szerint kezelhető a bakrendszer tőkeigénye.
Nem kell rettegni.
Három-öt év alatt lehetne kivezetni a lakáscélú deviza alapú jelzáloghiteleket - mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter pénteken az M1 Ma reggel című műsorában, kiemelve, hogy a kormány olyan megoldást szeretne találni a devizahitelesek problémájára, amellyel jövőre már 15-20 százalékkal csökken az érintettek törlesztőrészlete.
A ciprusi betétesek esete rávilágított, hogy ha a bankok bajba kerülnek akár a megtakarításunk nagy részét is elveszíthetjük. Kezdetben akár a legkisebb megtakarítások összegéből is elvontak volna, hogy kisegítsék a bajban lévő bankokat, de végül "csak" a 100 ezer euró feletti betéteseknek kell vesztességgel számolnia. Az ügy tanulságain kiindulva az európai szabályozás abba az irányba indulhat el, hogy a bankok bajba kerülése esetén a nagybetétesek is hozzá kell járulni a pénzügyi helyzet rendezéséhez. De ez inkább előrelépésnek tekinthető a megtakarítások védelmében, hiszen eddig a csőd volt az első figyelmeztetés, ami a biztosítással nem rendelkező betétek teljes elvesztését jelentette. De, ami leginkább izgathatja a magyar betéteseket, hogy mit kell tennünk, ha nem akarunk a ciprusiak sorsára jutni?
Mi a véleménye a végtörlesztési törvényről a devizahitellel nem rendelkező Fundamenta-Lakáskassza vezetőjének? Igaz-e, hogy a Fundamenta tömeges hitelkiváltásra készül? Kapnak-e ehhez tőkét? Mi lesz a lakáskassza betétállományával? Lesz-e forinthitel-háború? Dr. Gergely Károlyt, a társaság elnök-vezérigazgatóját kérdezte a Portfolio.hu.
A lakossági hiteleknél 11, a vállalati hitelek esetében pedig 12,4% volt év végén a nem fizető hitelek aránya a magyar bankszektorban az MNB számításai szerint, és tavaly 73 milliárd forint volt a bankszektor adózás előtti eredménye. A hitelintézeti szektor 2010. végi összesített, részletes adatait várhatóan szerdán teszi közzé a PSZÁF.
7 milliárdos veszteséggel zárta a harmadik negyedévet a K&H Csoport, a bank eredményét 14,9 milliárd forint összegben rontotta a banki különadó. Néhány nagyobb vállalati hitelügylet jelentősen rontotta a bank eredményét. A bizonytalan gazdasági kilátások és a várhatóan alacsony hitelezési aktivitás miatt 2011-ben a csoport 5,8%-kal csökkenti a dolgozók létszámát, azaz 215 munkavállalótól válnak meg - jelentette be Hendrik Scheerlinck, a K&H Csoport vezérigazgatója.
Mérlegfőösszege, betét, - és hitelállománya, valamint saját tőkéje is növekedett a szövetkezeti hitelintézeteknek az idei első negyedéves előzetes adatok alapján. A pénzügyi felügyelet összesítése szerint ezzel a takarékok szerepe tovább erősödött a magyar bankrendszerben, beleértve a legtöbbjüket tömörítő Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) piaci jelenlétét is.
Tavaly összesen 10 milliárdot keresett a K&H, amihez képest az idei I. negyedévben elért 5,6 milliárd forintos adózás utáni eredmény kiemelkedőnek mondható. Az éves várakozásokról a menedzsment egyelőre nem beszélt a mai sajtótájékoztatón, de annyit elárultak, hogy az eddigi adatok néggyel történő szorzása nem vezetne helyes eredményre.
A magas magyarországi devizaalapú eladósodás a szerteágazó gazdasági és pénzügyi hatások miatt oda vezetne, hogy egy jelentősebb (10% feletti) forintgyengülés lenullázhatná, sőt akár visszájára is fordíthatná az árfolyamgyengülés önmagában gazdaságélénkítő hatását - olvasható ki a Magyar Nemzeti Bank két szakértőjének tegnap megjelent elemzéséből. Ennek alapján tehát fontos tudni, hogy egy határon túl a gyengébb forint már nem feltétlenül ösztönözné a gazdasági kilábalást, igaz az sem véletlen, hogy az utóbbi időszak lendületes forinterősödése nyomán már a Nemzetközi Valutaalap is a kilábalást fékező mellékhatásra hívta fel a figyelmet.
A magyar bankrendszer 2008-as, közel 400 milliárd forintos nyeresége megfeleződhet, legrosszabb esetben el is tűnhet az idén - jelentette ki Simor András, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara rendezvényén.
A kialakult pénz- és tőkepiaci turbulencia, illetve romló gazdasági növekedési kilátások mellett sem kell módosítani idei profitcéljain az OTP Banknak - jelentette ki a mai sajtótájékoztatón Csányi Sándor. A legnagyobb magyar hitelintézet vezetője megerősítette, hogy a bank tőke- és likviditási helyzete rendkívül erős és az OTP "százmilliárdos nagyságrendű likviditási tartalékokkal rendelkezik". Jelezte, hogy az elmúlt napokban sem volt nagy volumenű sajátrészvény-vásárlási megbízásuk, és ezt lehetőség szerint nem is tervezik.
Tegnap ismét a jenhitelek kockázataira hívta fel a figyelmet a nemzeti bank. A pénzügyi felügyelet is aggasztónak találja a jenalapú hitelek terjedését, és emiatt a magasabb tőketartalékolási kötelezettség előírását is kilátásba helyezte a bankoknak.
A stabilnak hitt angol bankok alatt rogyadozik a talaj, legalábbis már egyet közülük elért a baj. Nagyon sokan rohannak is a pénzükért, ha nálunk ilyen fordulna elő, jobb, ha tudjuk ezzel többet ártunk magunknak, mint használunk. Hogy miért, azt cikkünkben bemutatjuk.
A jegybank nem lát rendszerszintű kockázatot jelenleg a magyar bankrendszerben - mondta Auth Henrik, a jegybank alelnöke. A likviditás jó, a jövedelmezőség szintén, de a költséghatékonyság továbbra is érdemben elmarad a nyugat-európai átlagtól (a mérlegfőösszeg arányában annak kb. fele). A rendszerkockázatot némileg csökkenti a globális fellendülés, ugyanakkor figyelembe kell venni, hogy ez
Gyuris Dániel a tervek ismertetése előtt elmondta, hogy külső körülmények miatt nem könnyi tervezni. Az éves tervek a bank középtávú stratégiája által felvázolt ívét tükrözi. Tervek: Mérlegfőösszeg +34% Tartalék a deviza,a földjelzáloghitelezés Új külföldi jelzáloglevél program nem indul (a meglévő még tart) Az általános költségek az éves átlagos infláció mértékével nőnek