Lesújtó statisztikára derült fény: magyarok milliói élnek ilyen embertelen körülmények között
A szegénység nem csupán egyéni probléma, hanem az egész gazdaságra hatással van.
A szegénység nem csupán egyéni probléma, hanem az egész gazdaságra hatással van.
Az EU egészében 43 százalék, Magyarországon 47 százalék azok aránya, akik azt mondták, hogy megérzik az inflációt.
A felvétel során a válaszadóknak a társadalmi-gazdasági adatokat tartalmazó háttérkérdőíven túl egy naplót is szükséges kitölteniük.
Egy új kutatás szerint a nárcisztikus személyiségek nemcsak gyakrabban érzik magukat kirekesztettnek, de valóban többször ki is rekesztik őket.
Kinek a munkája elismertebb, a rendőré, vagy a buszsofőré? Ki lát el társadalmilag hasznosabb hivatást, a pap vagy a fodrász? A vélemények nagyban eltérnek, mást gondolnak a nők, a vidékiek, az 50 év felettiek.
Sokan nem tudják megmagyarázni azt, hogy miért végzik a munkájukat, viszont azt érzik: szinte munkaköri előírás az, hogy úgy tegyenek, mintha hasznos lenne.
Az egyes szakmákról alkotott véleményeket nagyban befolyásolják azok az események, amelyek ráirányítják a dolgozók egy-egy csoportjának helyzetére aktuálisan a figyelmet.
A demográfiai válság nem csak Szerbiát érinti: Európa-szerte több a halálozás, mint a születés.
2024-ben jelentős regionális eltérések jellemezték a fizikai és szellemi munkaerő iránti keresletet.
Indokolatlanul nagyra nyílt itthon a bérolló 2025-re, de a bérfelzárkóztatást az alacsony keresetűeknél sok tényező hátráltatja.
Az ünnepi vásárok tovagyűrűző hatásainak egyik fontos eleme a növekvő gyalogos forgalom, amelynek növekedése előnyös a közeli kereskedelmi egységek szempontjából.
Öncsalás, ha pozitívan próbáljuk megélni a kudarcot, az fog jól kijönni belőle, aki fel tudja dolgozni, nem jobban, szebben tud rá gondolni - interjú Mérő Lászlóval.
Az uniós átlagbér sokak számára vágyálom, de az egyes tagállamokban jelentős eltérések mutatkoznak abban, hogy a társadalom mely rétegei jutnak közel ehhez a szinthez.
Mostanra a közepes jövedelmű románok, bolgárok és magyarok már nagyjából hasonló életszínvonalon élnek.
Fontos lenne az iskolákban is megtanítani azt, hogyan lehet védekezni az álhírek ellen, ezeknek a terjedését ugyanis a mesterséges intelliencia egyre jobban segíti elő.
A boldogság nemcsak egyéni érzés, hanem mély társadalmi összefüggések, mint a családi kapcsolatok, a pénzügyi stabilitás és a társadalmi egyenlőtlenségek határozzák meg.
Nagyon szűk az a réteg Magyarországon, amely a járvány időszakában és az orosz-ukrán háború kezdetét követően előrébb lépett az uniós jövedelmi rangsorban.
Lépéseket tesznek a társadalom alacsonyabb jövedelmű és sérülékenyebb csoportjainak védelme érdekében a végrehajtási szabályok módosításával
Tudd meg, milyen összetevők tesznek igazán elégedetté bennünket, és ha van 5 perced, csatlakozz a kutatáshoz!
A mentális egészség globális kihívássá nőtte ki magát, és a magyar társadalom sincs felkészülve a növekvő pszichés problémák kezelésére.