Súlyos bejelentés jött a legnagyobb olajcégektől: Magyarország sem ússza meg, erre fel kell készülni
Az európai olajipari óriások visszatérnek a gyökereikhez, miközben az energiaátállási terveik lelassulnak.
Az európai olajipari óriások visszatérnek a gyökereikhez, miközben az energiaátállási terveik lelassulnak.
Egy szakértői csoport nyílt levélben figyelmezteti az Északi Miniszterek Tanácsát az észak-atlanti bukóáramlás (AMOC) lassulásának veszélyeire.
Számítógépes modellek szerint ezzel a módszerrel 2100-ra közel 50 milliárd tonna szén-dioxid távolítható el.
Az Európai Unió kiemelt célként kezeli a zöld átállást és az energiafüggőség csökkentését.
Az újbor erjedése során keletkező mustgáz, azaz a szén-dioxid ugyanis nagy mennyiségben akár halálos balesetet is okozhat.
Jóváhagyták azt az uniós rendeletet, amelynek értelmében csökkenteni kell a tehergépjárművek és a városi buszok emisszióját az EU-ban.
A divatipar üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésére irányuló törekvései bár jelentősek nehezen mérhetőek.
A több milliárd eurós szén-dioxid-kvóta botrányt bemutató széria a Direct One-on debütál.
Magyarországon kevés városban oldják meg a lakossági fűtést geotermikus energiával. Megnéztük, hogy megy ez az úttörőnek számító Izlandon.
A mai napig fennmaradt egy ősi mezopotámiai sörrecept, amely modern italként kezdhetett új életet.
Magyarországon a lakosság jelentős része fatüzeléssel fűti az otthonát, és sokan nincsenek tisztában azzal, hogy milyen jelentős kockázatot jelent.
Leállt, és nem tervezi az újraindulást a Nitrogénművek műtrágyagyára. Bige László, a vállalat tulajdonosa szerint az őket sújtó, új adók ellehetetlenítik a gyártást.
Az előttünk álló fél évben fokozott odafigyelésre lesz szükség, az elmúlt évek lakástüzeinek 61 százaléka, a szén-monoxid-mérgezéseknek pedig 60 százaléka a fűtési szezonban történt.
Globálisan 65 milliárd dollár, vagyis több mint 23 ezer milliárd forintnyi K+F tőke hiányzik ahhoz, hogy a határidőre teljesíteni lehessen a klímavédelmi célokat.
Az ágazati szereplők szerint a lap által korábban prognosztizált 43 milliárd forintos összeg duplája is befolyhat az új adóból a költségvetésbe.
Életbe lépett a szén-dioxid-adó: szombattól a kibocsátott károsanyagok után tonnánként 30 eurót fognak beszedni Ausztriában.
A Magyar Kerékpárosklub is egyike annak a több mint 60 szervezetnek, akik az Európai Kerékpáros Szövetség vezetésével nyílt levélben szólítják fel a kormányokat...
Milyen életmódbeli változások tudnának segíteni?
Halálos veszély leselkedik ránk.
Fellélegezhetnek a környezetvédők?