Áttörő eredmény a rákkutatásban: alapvető élelmiszer lehet a megoldás kulcsa
Skót kutatók felfedezték, hogy a brazil dióban és más élelmiszerekben megtalálható szelén kulcsszerepet játszhat a mellrák terjedésének megakadályozásában.
Skót kutatók felfedezték, hogy a brazil dióban és más élelmiszerekben megtalálható szelén kulcsszerepet játszhat a mellrák terjedésének megakadályozásában.
Emlő- és tüdődaganatok korai azonosítását lehetővé tevő eljárást fejleszt az Avidin Kft. és a HUN-REN Szegedi Biológiai Kutatóközpont konzorciuma.
A WHO legújabb jelentése szerint közel 1,8 milliárd felnőtt van kitéve olyan betegségek kockázatának, mint a rák, stroke, demencia és cukorbetegség.
Az onkológus szakértő "lenyűgözőnek" nevezte a New York-i kutatók által elért áttörést.
Az AstraZeneca új gyógyszere egyelőre nem váltotta be a tripla-negatív emlőrák kezelésében várt áttöréshez fűzött reményeit.
Unió-szerte aggasztó mértékben növekszik a rákos megbetegedések és a rákkal összefüggő halálesetek száma.
Az mRNS-alapú oltások alkalmasak lehetnek nem csak melanoma, hanem más típusú rákos megbetegedések - mint például tüdő-, hólyag- és veserák - kezelésére is.
Karikó Katalin és Drew Weissman által kifejlesztett és szabadalmaztatott mRNS-alapú gyógyszerfejlesztési technológiát a rákkutatásban használják.
Az előadások során elhangzott, hogy az emlőrák brachiterápiás sugárkezelése ugyanolyan hatékony, mint az emlőeltávolító műtét a kiújulás megelőzésében.
Egy új tanulmány azt mutatja, hogy a fiatalabb felnőttek körében növekvő rákos megbetegedések száma összefüggésbe hozható a felgyorsult biológiai öregedéssel.
Fontos lépést tett az AstraZeneca a rákkutatásban: Imfinzi nevű oltóanyaga hatékonynak bizonyult a tüdőrákos betegek kezelési lehetőségeinek bővítésére tett erőfeszítések terén.
Az 1990-es évek óta növekedést mutat a vastagbélrák-esetek száma az 50 év alattiak körében, ez pedig aggodalomra ad okot.
Nálunk alkalmaztak először onkológiai beteg gyerekeknél olyan műtéti eljárást, ahol a beavatkozást megelőzően egy VR-szemüvegen keresztül virtuálisan megjelenítették a daganatot.
Gyorsabb és hatékonyabb módszert fejlesztettek ki spanyol-magyar együttműködésben az Országos Onkológiai Intézet munkatársai az emlőrák sugárkezelésére.
A COVID-vakcinákhoz hasonlóan ezek is hírvivő RNS-t használnak arra, hogy utasítsák a beteg immunrendszerét a rákos sejtek elpusztítására.
Magyarország az egyik legnagyobb rákgócpont a világban, csak Franciaország előzi meg.
2020-ban csapott le a covid, de nem az volt a leghalálosabb betegség abban az évben.
Az időben elvégzett rákszűrés fontosságára hívta fel a figyelmet pénteki budapesti sajtótájékoztatóján az Országos Onkológiai Intézet főigazgató főorvosa.
Ígéretes eredményeket hoztak a rákgyilkos vírussal végzett első klinikai vizsgálatok.
A világon évente 2-3 millió esetet regisztrálnak, hazánkban pedig minden 3. embernél alakulhat ki élete során nem melanoma típusú bőrdaganat az UV-sugárzás káros hatásai miatt.