Fontos változások élesedtek a borravaló ügyében: kötelezővé tennék az adómentességét?
Új lépések a felszolgálási díj maximalizálásának és a borravaló adómentességének biztosítása érdekében.
Új lépések a felszolgálási díj maximalizálásának és a borravaló adómentességének biztosítása érdekében.
Az adatok jól mutatják, hogy a borravaló megítélése mennyire változó és szubjektív lehet, ezért is nagymértékben osztja meg a társadalmat ez a kérdés.
A digitális fizetés és a számlába beépített szervizdíj terjedésével folyamatosan átalakul a borravaló intézménye is.
A felszolgáló és pultos munkák az éttermek, szállodák és egyéb vendéglátóipari egységek egyik legfontosabb és szociálisan legmegterhelőbb feladatát látják el.
A Pew Research Center felmérése szerint a legtöbb amerikai legfeljebb 15% borravalót ad egy átlagos étkezésért egy ülő étteremben.
A Pénzcentrum idén is megvizsgálta a diákmunka piacot és elkészítette nagy őszi diákmunkakörképét.
Átszámítva havonta közel másfél millió forintot is megkereshet Amerikában egy pincér.
Ismét egy olyan hirdetésre bukkantunk, ahol kiemelkedően jó a fizetés, igaz nem itthon, hanem Svájcban kell dolgozni a bruttó 4400 svájci frankért cserébe.
Lassan visszaépül az Ausztriában dolgozó magyarok száma a járvány előtti szintre:
A várható turistarohamra készülve a balatoni munkaadók aránytalan összegekkel árazták be a vízparti állásokat, a pincérek, séfek körében hallani lehet egymillió körüli havi fizetésekről is.
A bérek stagnálnak, előző évhez képest nem ajánlanak magasabb fizetéseket a vendéglátók a Balaton környékén.
300 ezer forinttól, akár milliós fizetéseket is bezsebelhetnek az óceánjáró hajókon dolgozók, mellette ingyen járhatják be a világot. Ezért persze áldozatokat is kell hozni: a munka nem ritkán embert próbáló, kevés szabadidővel, nem mindennapi nehézségekkel.
Egyre többen hiányoznak a vendéglátásból a Balatonnál, a nyugati bérekkel nem tudnak versenyezni a magyar vállalkozók. Egyikük azt mondta, 400 ezres fizetésért sem talál embert.
A 16. életévüket betöltött tanulók foglalkoztatásánál is fontos az írásban rögzített munkaszerződés, hiszen a diákok munkavállalásának körülményeit is a munka törvénykönyve szabályozza.
Balatoni vendéglátósok szerint idén nyáron is a szinte minden munkakörben jellemző munkaerőhiány lesz a legnagyobb problémája a turisztikai szolgáltatóknak - írta csütörtökön megjelent cikkében a Magyar Nemzet.
Egyre több vendéglátós állásajánlatra bukkanni az interneten, melyekben a Balaton partjára keresnek embereket, egyik-másik pedig kimagaslóan jó fizetéseket ígér. De vajon tényleg azt kapja a jelentkező, amit ígérnek neki? Ennek járt utána a Pénzcentrum.
Kevés a szakképzett pincér és szakács, éppen ezért már nem ritka, hogy havi 300-350 ezer forintos nettó fizetés is elérhető a itthon vendéglátásban. Azonban ennek az "álombérnek" a többszörösét is meg lehet keresni pár kilométerrel arrébb, fele annyi, vagy akár nulla munkatapasztalattal. De vajon meddig bírja még a piac ezt az elképesztő ütemű bérnyomást?
Álomfizetéssel csábítják külföldre a magyar vendéglátósokat. Most egy elég jó ausztriai ajánlatra bukkantunk, amellyel egy év alatt nettó 7 millió forintot lehet keresni. Sokan a jobb élet reményében mennek ki, de sajnos többen a bedőlt devizahitel elől menekülnek.
Óriási a munkaerőhiány Magyarországon, a vendéglátó szektort pedig fokozottan sújtja a jelenség. Győrben egy kínai étterem olyat húzott, amit eddig csak lefeljebb sci-fikben láthattunk, robotot vet be a vendégek kiszolgálása érdekében. Videóriportunkból kiderül, hogy mire jó Amy, a pincérrobot, valamint a szerkezet korlátairól is szó esik.