Sírásóként kezdett új életet a magyar fizikatanár: elárulta, többet keres-e, mint az iskolában
A fiatal férfi elmondta, ugyan nem keres sokkal többet, mint az iskolában, de lelkileg sokkal jobban érzi magát.
A fiatal férfi elmondta, ugyan nem keres sokkal többet, mint az iskolában, de lelkileg sokkal jobban érzi magát.
15-25 évig stabil, kiszámítható oktatáspolitikát a közép-kelet-európai államháztartások egyelőre nem tudnak produkálni.
Holnap zárul az egyetemekre a jelentkezési határidő, azonban koránt sem mindegy, hogy milyen szakot választunk. Összeszedtük a legjobban keresőket és a legnagyobb pályaelhagyókat.
Egy új kutatás többek között arra mutatott rá, hogy a 3 év IT munkatapasztalattal rendelkező karrierváltók átlagbére átlépi a bruttó 1 millió forintot.
Minden megyében hiány van kórházi és rendelői dolgozókból.
R. G. most 27 éves, egyetemi évei alatt a legnevesebb hazai egyetemen tanult pénzügy-számvitelt, és csúszás nélkül el is végezte azt. Friss diplomásként rögtön el is helyezkedett a szakmájában, könyvvizsgáló volt gyakornokként, majd könyvelő lett. Olyan cégeknél dolgozott, mint a BDO, Deloitte, Process Solutions vagy az ExxonMobil. Minden helyre rögtön felvételt nyert, és 3 év leforgása alatt megduplázta meg friss diplomás fizetését. 7 év után azonban mégis elege lett, teljesen kiégett, otthagyta eddigi pályáját, és autodidakta módon kitanult egy teljesen új szakmát, amiben rögtön talált is munkát. A viszontagságos évekről; a pályaelhagyás nehézségeiről; a céltalan munkáról; a kiégésről; valamint a könyvelő szakma buktatóiról beszélgettünk.
De akkor óriásit.
A magyarok több mint negyven százaléka hagyta el eredeti szakmáját, vagy éppen a váltáson gondolkozik - főleg a fiatal generáció, a 20-as, 30-as korosztály fordít hátat pályájának. De vajon mi ennek az oka, hol a legégetőbb a hiányuk, és kik azok a "nullkilométeresek" - ezeknek járt utána a Pénzcentrum.
Ideális esetben két-három szakember is kell egy óvodai csoportban, előfordul azonban, hogy egyet sem találnak. Egyre nagyobb a hiány belőlük - számolt be az RTL Klub Híradója.
A Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete idén második alkalommal indított közvélemény-kutatást a tűzoltó hivatással kapcsolatos kérdésekről. A felmérésben csak a ténylegesen vonulós beosztást betöltő hivatásos tűzoltókat kérdezték meg a hivatásukat és életpályájukat érintő kérdésekről.
A statisztikák alapján kis túlzással azt lehet mondani, hogy aki akar, az ma Magyarországon tud dolgozni. Az persze egyáltalán nem mindegy, hogy milyen pozícióban. Az látszik ugyanis, hogy a Shared Service Centerek egyre nagyobb hazai terjedése jócskán megnyomta a keresletet a több idegennyelven jól kommunikálni tudó munkaerő iránt. Azok ráadásul, akik tényleg valamilyen különleges nyelven folyékonyan beszélnek, legyen az litván, héber vagy akár mandarin, tényleg bankot robbanthatnak, és bármilyen szakirányú végzettsége nélkül bruttó 350-400 ezres fizetésekért állhatnak sorba kezdőként.
A magyar munkavállalók 44 százaléka nem azon a területen dolgozik, amelyben a legmagasabb végzettségét szerezte, ráadásul további 44 százalék aktívan gondolkodik a pályaváltáson. A legtöbben a magasabb kereseti miatt néznek új lehetőségek után, miközben az eredeti területük kiválasztásánál ez a szempont elhanyagolható mértékben volt csak jelen - derül ki egy friss reprezentatív kutatásából.
Hideg fejjel tervezd meg, hogyan tovább.
Megfordult már a fejedben, hogy elhagyd a szakmádat?
Kevés pénz, nagy bizonytalanság.