Fontos változás érik a magyar iskolákban: van, ahol már meg is lépték, sokan követhetik
A házi feladat intézménye ugyan ezer sebből vérzik, de a probléma gyökere egészen máshol keresendő.
A házi feladat intézménye ugyan ezer sebből vérzik, de a probléma gyökere egészen máshol keresendő.
Ők kivételt képeznek: az általános iskolásokkal együtt térnek vissza a jelenléti munkarendhez.
Pénzügyi leckék egészen kis kortól 10 éves korig.
Hiába születnek bele az internet világába a mai gyerekek, a kritikus gondolkodásra és forráskezelésre bizony őket is meg kell tanítania valakinek. "A diákok fejében ugyanis még nincs meg az a váz, amire ilyen közegben segítség nélkül tudnának támaszkodni. Ennek a kialakítása a tanárok múlhatatlan feladata" - mondta el a Pénzcentrumnak adott interjújában Gadóné Kézdy Edit, a Deáktéri Evangélikus Gimnázium igazgatója. A pedagógussal beszélgettünk az elit intézményi lét pozitív és negatív oldaláról; a diákokat nem egyszer betegségbe hajszoló, önmagukkal szembeni elvárásairól; a digitalizáció nehézségeiről; a magyar oktatási rendszer hiányosságairól, a be nem teljesült ígéreteiről, de pozitívumairól is.
Ha ezt hallod, fuss a másik irányba!
Főként a hat-, illetve nyolcosztályos gimnáziumi képzések tarolnak.
Mi állhat a gyenge teljesítmény hátterében?
A napokban hozták nyilvánosságra a tavalyi iskolai kompetenciamérés eredményeit. A tavalyi intő PISA-jelentés után e mérés már az oktatás színvonalának folyamatos mélyülését vetíti előre.
Bár az Emberi Erőforrás Minisztériuma szerint nyelvi és kultúrtörténeti szempontok alapján egyaránt indokolt lenne a latin tanítása az iskolákban, azt még az elit képzésre szánt nyolcosztályos gimnáziumokban sem teszik kötelezővé szeptembertől. Ezekben az iskolákban a 7. osztálytól csak választható második idegen nyelv lesz - ismerteti az Index.
Várhatóan április 20-án tárgyalja a kormány a közoktatási törvény szinte végleges koncepcióját. A munkaanyagba már beépítették azt a mintegy 500 javaslatot és véleményt, amely a társadalmi egyeztetés során érkezett.
Több mint 100 ezer általános iskolás írja meg középiskolai felvételi dolgozatát hamarosan. Sokan érdeklődnek a nyolcosztályos gimnáziumok iránt, de az idén megfordulni látszik a trend, és a szakközépiskolák a legnépszerűbbek.
Két éven belül megszűnnek a nyolc évfolyamos gimnáziumok, 2008 szeptemberétől már nem lehet ilyen évfolyamokat indítani.